Ostatni wakacyjny weekend z dożynkami, rajdem rowerowym, regatami, czy Zlotem MitsuManiaków

czwartek, 29 sierpnia 2019 r., 10:53

Zakończenie lata na kościerskim Rynku z Nowatorem, dożynki gminy Liniewo i parafialne w Starej Kiszewie, IV Rodzinny Rajd Rowerowy, XVIII Regaty o Srebrną Szeklę Przystani Lipa i Puchar Wójta gminy Karsin, czy Mistrzostwa Polski w pływaniu długodystansowym w płetwach w Garczynie - to tylko niektóre propozycje do spędzania ostatniego wakacyjnego weekendu na terenie powiatu kościerskiego.

Piątek

Zakończenie lata w Kościerzynie
Na zakończenie wakacji 2019 na kościerskim Rynku w piątek, 30 sierpnia odbędzie się koncert na pożegnanie lata. Gwiazdą wieczoru będzie Nowator. Początek o godzinie 20.00. Nowator a właściwie Paweł Lipski znany również jako Nowi i NWTR to raper, wokalista i autor tekstów, a także muzyk i kompozytor. Znany z takich numerów jak "Wrzucam na luz", "Z Lewa Do Prawa", "Kiedy Światła Gasną", "Gdy Zachodzi Słońce" czy "Balanga".

Muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach
Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach zaprasza na kolejny muzyczny weekend. W weekendowej odsłonie 30 i 31 sierpnia na scenie zaprezentuje się zespół Trzy Majtki oraz Blue Wave Band.

Sobota

IV Rodzinny Rajd Rowerowy
IV Rodzinny Rajd Rowerowy to przede wszystkim droga pełna dobrej zabawy! W RRR chodzi o wspólne, aktywne spędzenie wolnego czasu bez rywalizacji czy klasyfikacji. Obie trasy - MINI i MAXI - zaplanowane są tak, by z perspektywy dwóch kółek można było podziwiać piękno kaszubskiej ziemi oraz poznać innych uczestników rajdu, jadących siodełko w siodełko. Organizatorzy zadbali, by na trasie nie zabrakło wspólnych miejsc postojowych - punktów piknikowych z poczęstunkiem kuchni regionalnej. Długość i trudność tras dostosowane zostały do możliwości uczestników. Do wyboru są dwie trasy: MINI o dystansie ok. 18 km - skierowana głównie do rodzin z dziećmi oraz MAXI o dystansie ok. 45 km - dla wprawionych miłośników dwóch kółek. Przejazd trasami rajdu nadzorowany będzie przez doświadczonych przewodników dbających o bezpieczeństwo grupy - Rowerowe Kaszuby. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i dyplom!

XVII Ogólnopolski Zlot Mitsumaniaków
Centrum Wypoczynkowym "Wieżyca" na trzy dni stanie się stolicą japońskiej marki samochodów Mitsubishi. 30.08-01.09 odbędzie się tam ogólnopolski, doroczny zlot miłośników tej marki Klubu Mitsumaniaków. Jest to już XVII takie wydarzenie w Polsce. Każdego roku setki osób z klubu spotykają się w innym miejscu kraju, zawsze na terenach malowniczych i wartościowych pod względem przyrodniczym i historycznym, cechujących się bogatą kulturą regionalną i wieloma miejscami wartymi zwiedzenia. Tym razem postanowiliśmy zorganizować zlot na Kaszubach.

Zlot rozpocznie się w piątek od godziny 18., a zakończy w niedzielę. W sobotę na placu głównym i przystani żeglarskiej od godziny 11. na uczestników czekać będą konkursy i zespołowe konkurencje sprawnościowe, prezentacje najciekawszych egzemplarzy samochodów marki Mitsubishi, szkoła bezpiecznej jazdy, szkolenia ratownicze, koncerty i zabawy przy muzyce. Imprezie towarzyszyć będą znane osobistości ze świata motoryzacji oraz honorowi członkowie Klubu Mitsumaniaków, między innymi mistrz Europy w rajdach samochodowych Maciej Wisławski, kierowcy rajdowi Mariusz Stec, Małgorzata i Dariusz Żyła, Robert Herba oraz dziennikarz motoryzacyjny Rafał Jemielita.

V Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach Przez Przeszkody
Na piątą odsłonę Mistrzostw Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach Przez Przeszkody oraz zrywce sportowej drewna, zaprasza Stadnina Koni "Kolano". Zawody odbędą się na terenie stadniny w Kolanie, 31 sierpnia w godzinach 11 -21. W trakcie zawodów czynne będą punkty gastronomiczne oraz darmowe zjeżdżalnie. Zarówno na uczestników, jak i kibiców, czekać będzie mnóstwo sportowych emocji. W tym roku zmagania odbędą się w 4 klasach: mini LL, LL, L oraz cross.

Mecz Kaszubia Kościerzyna vs Stolem Gniewino
W sobotę 31 sierpnia o godzinie 14.00, na stadionie miejskim w Kościerzynie odbędzie się mecz w ramach rozgrywek IV ligi. Kaszubia Kościerzyna podejmie Stolem Gniewino. Wstęp wolny! Aby wejść na stadion każdy kibic musi zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. Dla każdego kibica kielbaska z grilla gratis.

Dożynki Gminy Liniewo
Wójt gminy Liniewo, Rada Gminy oraz GOKSiR zapraszają 31 sierpnia na Dożynki Gminne 2019 i Biesiadę Rolną, które odbędą się w Wysinie. W programie m.in. konkursy z nagrodami, pokaz ognia na scenie czy rozstrzygnięcie konkursu "Piękna Wieś Pomorska". Gwiazdą wieczoru będzie Andrea Lattari.

Dożynki parafialne w Starej Kiszewie
Na radosne święto plonów zaprasza parafia pw. Świętego Marcina w Starej Kiszewie. W programie m.in Festyn Ludowy, koncerty oraz zawody sportowo - rekreacyjne. Ponadto będą rozmieszczone stoiska spożywcze (z napojami ciepłymi i zimnymi, ciastem, kiełbaskami, bigosem i grochówką). Wystawa zwierząt i maszyn rolniczych. Podczas imprezy zostanie przeprowadzona loteria fantowa (podsumowanie ok. godziny 21.30). Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie dla dzieci biednych i chorych z terenu parafii.

XVIII Regaty o Srebrną Szeklę Przystani Lipa i Puchar Wójta gminy Karsin
W sobotę, 31 sierpnia na Półwyspie Lipa odbędzie się ostatnia na Jeziorach Wdzydzkich impreza żeglarska. W programie oprócz żeglarskiej rywalizacji mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Tradycyjnie wśród wszystkich uczestników, którzy wypełnią bezpłatny los zostaną wylosowane wspaniałe nagrody - telewizor Philips 55 cali 4K Smart TV, stylowy rower miejski Goetze oraz tablet Huawei Media Pad T3.

Niedziela

Turniej Tenisa Ziemnego Open w Kościerzynie
W niedzielę 1 września na Orliku przy SP nr 6, odbędzie się Turniej Tenisa Ziemnego Open. Początek zawodów o godzinie 10. Udział w turnieju jest całkowicie bezpłatny. Zapisy telefoniczne do dnia 30 sierpnia do godz. 14.00 pod nr tel. 58 580 00 13 lub w dniu zawodów do godziny 9.45. Aby wziąć udział w turnieju, niezbędna jest wypełniona karta uczestnictwa - osoby dorosłe oraz w przypadku osób nieletnich zgoda rodzica lub opiekuna (do pobrania ze strony: http://koscierzyna.gda.pl/portal?id=2369567).

Mistrzostwa Polski w pływaniu długodystansowym w płetwach w Garczynie
W niedziele 1 września w Garczynie odbędą się Mistrzostwa Polski w pływaniu długodystansowym w płetwach. O tytuł mistrza powalczą zawodnicy i zawodniczki w sześciu kategoriach. Zawody odbędą się na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie.

Trigar.pl MTB Challenge na Złotej Górze
W niedzielę, 1 września na Złotej Górze odbędzie się 3. edycja wyścigu Trigar.pl MTB Challenge. Pasjonaci dwóch kółek będą mogli się ścigać na dwóch dystansach Mega i Mini. Start dla uczestników dystansu Mega o godzinie 11. Trzy minuty później wystartuje dystans Mini. Zamknięcie trasy o godz. 15.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.