Włamał się do audi i ukradł sprzęt budowlany - 42-latek zatrzymany

czwartek, 29 sierpnia 2019 r., 09:35
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi 42-latkowi, który włamał się zaparkowanego na terenie miasta audi i ukradł z niego sprzęt budowlany. Mężczyzna wpadł w ręce kościerskich funkcjonariuszy tuz po swoim przestępczym procederze.

We wtorek po godz. 22.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do samochodu marki audi zaparkowanego na jednym z parkingów na terenie Kościerzyny, z którego wnętrza skradziono sprzęt budowlany.

- Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zaczęli sprawdzać pobliskie ulice, w jednej z wnęk zauważyli mężczyznę, który na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać i odrzucił sprzęt budowlany. Mundurowi zatrzymali 42-letniego mężczyznę. Policjanci ustalili, że sprawca wyłamał drzwi i wszedł do wnętrza audi, skąd ukradł sprzęt budowlany oraz próbował wymontować nawigację samochodową - informuje st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Włamywacz został zatrzymany i przewieziony do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie. W środę śledczy przedstawili mu zarzuty - dodaje.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.