Zlot miłośników mitsubishi już w ten weekend

środa, 28 sierpnia 2019 r., 10:49
fot. nadesłane

Już w ten weekend Wieżycę opanują miłośnicy japońskiej marki Mitsubishi. Odbędzie się tam 17. edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mitsumaniaków. Podczas trzydniowej imprezy zaplanowano szereg motoryzacyjnych atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Centrum Wypoczynkowym "Wieżyca" na trzy dni stanie się stolicą japońskiej marki samochodów Mitsubishi. 30.08-01.09 odbędzie się tam ogólnopolski, doroczny zlot miłośników tej marki - Klubu Mitsumaniaków. Jest to już XVII takie wydarzenie w Polsce.

- Każdego roku setki osób z klubu spotykają się w innym miejscu kraju, zawsze na terenach malowniczych i wartościowych pod względem przyrodniczym i historycznym, cechujących się bogatą kulturą regionalną i wieloma miejscami wartymi zwiedzenia. Tym razem postanowiliśmy zorganizować zlot na Kaszubach - wyjaśniają organizatorzy.

Zlot rozpocznie się w piątek od godziny 18., a zakończy w niedzielę. W sobotę na placu głównym i przystani żeglarskiej od godziny 11. na uczestników czekać będą konkursy i zespołowe konkurencje sprawnościowe, prezentacje najciekawszych egzemplarzy samochodów marki Mitsubishi, szkoła bezpiecznej jazdy, szkolenia ratownicze, koncerty i zabawy przy muzyce.

Imprezie towarzyszyć będą znane osobistości ze świata motoryzacji oraz honorowi członkowie Klubu Mitsumaniaków, między innymi mistrz Europy w rajdach samochodowych Maciej Wisławski, kierowcy rajdowi Mariusz Stec, Małgorzata i Dariusz Żyła, Robert Herba oraz dziennikarz motoryzacyjny Rafał Jemielita.

Impreza ma charakter otwarty i może w niej uczestniczyć każdy od godzin południowych do 22. Informacje o wydarzeniu dostępne na profilu Facebook. Wydarzeniu patronuje Marszałek Województwa Pomorskiego.

SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.