Dwa wypadki z udziałem motocyklistów

środa, 28 sierpnia 2019 r., 09:04
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów doszło we wtorek na drogach powiatu kościerskiego. Na trasie Szwedzki Ostrów - Płocice wskutek wywrócenia się, 37-letni motocyklista w ciężkim stanie został przetransportowany LPR do szpitala w Gdańsku. W Kaliskach Kościerskich ranna została 25-letnia motocyklistka.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około godziny 16.20 na drodze gruntowej relacji Szwedzki Ostrów - Płocice.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący motocyklem marki Honda 37-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego stracił panowanie nad jednośladem, wskutek czego wywrócił się. W ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku - informuje st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Dwie godziny później pomoc służb ratunkowych była konieczna w Kaliskach Kościerskich.

- Kierująca motocyklem 25-letnia mieszkanka Kielc nie zachowała należytych środków ostrożności podczas manewru hamowania, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do przewrócenia się motocykla - podaje st. asp. Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, ze złamaniami kobieta została przetransportowana do kościerskiego szpitala.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.