Szatarpy. Czołowe zderzenie porsche z sharanem - w akcji LPR

poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r., 10:19
fot. internet/OSP Nowa Karczma

Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala, w tym jedna śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, wskutek zdarzenia do którego doszło w sobotnie popołudnie w Szatarpach (gm. Nowa Karczma). Kierujący porsche zjechał tam na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z VW Sharanem.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 16.20 w Szatarpach.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący porsche 36-letni mieszkaniec Gdańska zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z VW Sharanem, którym kierowała 44-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego - podaje asp. sztab. Krzysztof Pałasz, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Kierująca sharanem została zakleszczona w pojeździe. Udzielenie jej pomocy było możliwe dopiero po uwolnieniu jej z samochodu przez strażaków za pomocą narzędzi hydraulicznych. Kobieta do szpitala została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dwoje pasażerów sharana do szpitala przetransportował zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności i przyczynę wypadku wyjaśnia policja.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Nowa Karczma, JRG Kościerzyna, zespoły ratownictwa medycznego oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.