Otwarcie i poświęcenie terenu rekreacyjnego w Przytarni

niedziela, 25 sierpnia 2019 r., 08:21
fot. nadesłane/UG Karsin

W sobotę, 17 sierpnia w Przytarni odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie położonego przy stawie wiejskim terenu rekreacyjnego. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, miejscowej OSP oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy sołectwa Przytarnia.

Poświęcenia terenu dokonał proboszcz parafii w Wielu ks. Jan Flisikowski. Do symbolicznego przecięcia wstęgi zaproszeni zostali: wójt gminy Karsin Roman Brunke, Przewodniczący Rady Gminy Marcin Krut, ks. Jan Flisikowski, radny z Przytarni Daniel Miszke, sołtys sołectwa Przytarnia Krystian Filipiak oraz prezes OSP Przytarnia Henryk Gorzeń. Następnie odbył się festyn rekreacyjny z animacjami dla najmłodszych, a na scenie zaprezentował swój występ zespół folklorystyczny "Kaszuby" z Karsina i Wiela. Na zakończenie odbyła się zabawa ludowa przy muzyce zespołu "Wdzydzanie".

Nadmienić należy, że koszt urządzenia terenu rekreacyjnego w Przytarni wyniósł 448.000 zł, z czego 200.000 zł stanowiło dofinansowanie ze środków unijnych pozyskanych przez samorząd za pośrednictwem Lokalnej Gruby Rybackiej "Morenka". Zakres prac obejmował oczyszczenie stawu, nasadzenie zieleni oraz montaż elementów małej architektury: drewnianej wiaty, siedmiu altan, drewnianego mostka, piętnastu ławostołów, ławek i koszy na śmieci. Wokół stawu wykonano też nowe ogrodzenie, a przy drodze urządzono parking na 20 pojazdów. W przyszłości planowane jest nasadzenie dodatkowej zieleni oraz montaż oświetlenia.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.