Zmiany w projekcie OZE - dalszy udział w zadaniu możliwy po podpisaniu aneksu!

piątek, 23 sierpnia 2019 r., 14:14
fot. internet

W związku ze zmianami w projekcie zadania "Budowa instalacji OZE na terenie gminy i miasta Kościerzyna" jego uczestnicy, by nadal brać udział w projekcie, muszą dokonać podpisania aneksu do zawartej już umowy. W celu sporządzania aneksu należy skontaktować się z pracownikami Wydziału Rozwoju Lokalnego Urzędu Gminy w Kościerzynie (pokój nr 5).

Jak informuje kościerski samorząd, w związku ze zmianami do projektu (niezależnymi od gminy), aby dalej brać w nim udział wymagane jest: zawarcie z gminą Kościerzyna aneksu do umowy podpisanej w styczniu 2017 roku (W celu sporządzania aneksu należy skontaktować się z pracownikami Wydziału Rozwoju Lokalnego, pokój nr 5) oraz uzupełnienie wkładu własnego.

- Do tej pory na 248 umów zawartych w styczniu 2017 roku podpisaliśmy 150 aneksów, a co do dalszego udziału w projekcie nie podjęło decyzji jeszcze 35 mieszkańców. W przypadku rezygnacji z udziału w projekcie, gmina Kościerzyna sporządza porozumienia o odstąpieniu od umowy ze stycznia 2017 roku. W związku z rezygnacjami części mieszkańców na bieżąco zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie kolejne osoby, które złożyły odpowiednia ankietę, lecz z uwagi na wprowadzone limity nie zakwalifikowały się pierwotnie do zawarcia z Gminą umowy, to znaczy były na liście rezerwowej - podaje Urząd Gminy w Kościerzynie.

Jak dodaje, rezygnacje z udziału w projekcie przez niektórych mieszkańców wydłużają proces przygotowania ostatecznej dokumentacji.

- Zawarcie kompletu 248 umów jest niezbędne, aby w dalszym etapie realizacji projektu wykonać uzupełnioną o nowych uczestników dokumentację (chodzi o program funkcjonalno-użytkowy, zmianę wniosku o dofinansowanie i uaktualnienie studium wykonalności projektu). Następnie będziemy mogli ogłosić postępowanie przetargowe - podkreśla kościerski samorząd.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.