Kompletnie pijany i bez uprawnień spowodował wypadek - dwie osoby w szpitalu

piątek, 23 sierpnia 2019 r., 10:41

Trafił do szpitala z urazem głowy i kończyn dolnych. 16-letniego pasażera ratowała załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To skutek czwartkowego wypadku, który spowodował 49-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Pojazdem kierował bez uprawnień i mając w wydychanym powietrzu około 3,6 promila alkoholu.

Zgłoszenie o wypadku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał w czwartek około godzinie 15. Doszło do niego w miejscowości Bartoszylas (gmina Stara Kiszewa).

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący oplem corsą 49-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego po wyjściu z łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjeżdżając na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. W następstwie samochód przewrócił się na dach - podaje kom. Mariusz Perszewski z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Jak dodaje, mężczyzna z urazem głowy i kończyn dolnych został przetransportowany do szpitala w Kościerzynie. 16-letniego pasażera z urazem klatki piersiowej i pleców do szpitala w Gdańsku zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

- Kierujący oplem został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wydmuchał 3,6 promila alkoholu. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami - informuje kom. Mariusz Perszewski.

Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.