Tanie wakacje all inclusive? Tylko Egipt!

czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 12:46
fot. nadesłane

Sezon wakacyjny w pełni, a jednak niektórzy z nas dopiero co stają przed dylematem kupna wycieczki dla siebie i swojej rodziny. Mimo, iż biura turystyczne i internet zachęcają klientów sporą ilością ofert w różne ciekawe kierunki i z rozmaitymi udogodnieniami, ich cena często przytłacza przyszłych urlopowiczów. Gdzie pojechać, by nie wydać fortuny a odpocząć w pięknym miejscu i atrakcyjnym kurorcie? Tanie wakacje all inclusive? Tylko Egipt!

1. Popularny kierunek

Egipt to kraj, który od dobrych kilkunastu lat wybierany jest jako kierunek na wakacje wśród wielu Polaków. Skąd wynika jego popularność? To miejsce, gdzie zawsze świeci słońce, temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza a woda w morzu zachęca do długich kąpieli. Co ważne, wyjazd do Egiptu jest strzałem w dziesiątkę o każdej porze roku. Dla tych co uwielbiają ogromne upały, to w okresie letnim temperatura w Egipcie dochodzi nawet do 40 stopni, z kolei gdy u nas panuje sroga zima - tam można spokojnie wygrzewać się na piaszczystej plaży w temperaturze wahające się od 20 do 25 stopni.

2. All inclusive >

Również właściciele egipskich hoteli dbają o to, by turyści odpoczywali w niezwykle przyjemnych warunkach. Wykupując opcję "All inclusive" nie musimy się martwić bowiem o jakiekolwiek posiłki czy napoje podczas pobytu. Ta opcja oferuje nam minimum trzy stałe posiłki w ciągu dnia (śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu szwedzkiego), przekąski w barach (gdy złapie nas głód) oraz dostęp do napoi i alkoholu przez cały dzień (do późnych godzin nocnych). Dzięki takiemu pakietowi nie będziemy głodni oraz zaoszczędzimy sporo gotówki, którą musielibyśmy zostawić w lokalnych restauracjach i sklepikach.

3. To trzeba zobaczyć

Egipt to kraj, który przepełniony jest historią, zabytkami oraz wieloma miejscami, które koniecznie trzeba zobaczyć. Do takich miejsc należy niewątpliwie stolica Egiptu - Kair. Kair to miasto pełne sprzeczności. Z jednej strony turyści zobaczą historyczne zabytki, z drugiej - można dostrzec nowoczesne sklepy i obiekty, których design niekoniecznie pasuje do klimatycznych uliczek. W Kairze i jego okolicy bowiem znajdują się najcenniejsze zabytki Egiptu z okresu faraonów oraz koptyjskie i islamskie monumenty. Wyjazd do Kairu na wycieczkę jest jak najbardziej bezpieczny. Cały czas towarzyszy turystom przewodnik, który dba o to, by czuć się komfortowo w zwiedzanych miejscach. Każda wycieczka do Kairu, w swoim planie zwiedzania uwzględnia również miejsce z którego słynie Egipt czyli piramidy. Piramidy obowiązkowo trzeba zobaczyć na własne oczy będąc w Egipcie, gdyż robią ogromne wrażenie. Tak samo jak oddalony kawałek dalej Sphinx.

4. Przygody

Egipt to miejsce dla wszystkich tych, co kochają sport, przygody i różnorodne atrakcje. Na miejscu, turyści mogą spotkać wiele ofert dotyczących takich atrakcji jak np. wycieczka na safari quadami, przejażdżka na wielbłądach, zabawa w licznych aquaparkach, wieczory arabskie z tańcami i lokalnym jedzeniem czy różne sporty wodne. Świetną wycieczką jest całodniowy rejs po Morzu Czerwonym, w którym przystanki będą poświęcone na nurkowanie lub snurkowanie (czyli pływanie na powierzchni z maską i rurką) i podziwianie rafy koralowej. Ostatnio, atrakcją "must have" wśród turystów jest rejs, na którym zobaczymy delfiny w ich naturalnym środowisku. Często można spotkać całe stada, duże delfiny z małymi delfinami popisują się wyskakując z wody ku radości turystów.


Tanie wakacje all inclusive? Tylko Egipt! Jak wynika z powyższego, to idealne miejsce, w którym odpoczniemy, pozwiedzamy oraz skosztujemy pysznego, lokalnego jedzenia. Te wakacje oferowane są również w niezwykle atrakcyjnych cenach. Tygodniową wycieczkę z opcją all inclusive można mieć bowiem już za kwotę 1000 zł. Prawda, że kuszące? Może to idealny kierunek na tegoroczne wakacje?

Wylot z lotniska w Modlinie? Zostaw samochód na JG Parking Modlin.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.