Weekend z giełdą dla dzieci, Batalią Napoleońską i odpustem na Kalwarii Wielewskiej

czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 09:25

Wakacyjna Giełda dla Dzieci w Kościerzynie, Batalia Napoleońska w Będominie, Odpust na Kalwarii Wielewskiej czy zawody wędkarskie Media Ostrzyce 2019 - to tylko niektóre propozycje wydarzeń, które odbędą się w regionie w nadchodzący weekend.

Piątek

Piknik Rodzinny "Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa" w Kościerzynie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza mieszkańców Kościerzyny na piknik rodzinny organizowany w ramach kampanii "Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa". W programie: grill, dmuchany plac zabaw, konkursy, gry zręcznościowe, wata cukrowa, fotobudka, kącik malucha, wspaniali animatorzy, rozrywka i zabawa dla całych rodzin.

Sobota

Wakacyjna Giełda dla Dzieci w Kościerzynie
Z inicjatywy Burmistrza Miasta Michała Majewskiego już po raz kolejny na kościerskim Rynku odbędzie się wakacyjna giełda dla dzieci. Najmłodsi będą mieli możliwość sprzedania nie potrzebnych już im zabawek, książek, gier. Za zarobione pieniążki będą mogli dokupić niezbędne rzeczy do szkoły. Giełda wystartuje o godzinie 10.00, a zakończy się o 13.00. Rejestracja nie obowiązuje.

Batalia Napoleońska 2019
W sobotę na terenie Muzeum Hymnu Narodowego odbędzie się piętnasta, jubileuszowa edycja wydarzenia "Bitwa Napoleońska - Dał nam przykład Bonaparte 2019". To wielkie widowisko historyczne przygotowane zostało dla uświetnienia wydarzeń z okresu wojen napoleońskich. Batalia Napoleońska stanowi doskonałe odwzorowanie wojennych realiów, fragment prawdziwej historii. Pamiętając, że tworzą ją nie tylko wielkie bitwy, ale również obozowa rzeczywistość, potyczki i starcia, patrole i rekonesanse. Obserwatorzy widowiska na czas trwania imprezy staną się świadkami żywej historii. Uroczyste otwarcie wydarzenia zaplanowano na godzinę 11. Główna inscenizacja bitwy rozpocznie się o godz. 18.

XXIII Spotkania Wędkarskie "Media Ostrzyce"
Zawody wędkarskie "Media Ostrzyce" w tym roku odbywają się po raz 23. Weźmie w nich udział ponad 150 zawodników, głównie z województwa pomorskiego, w tym reprezentanci środowisk medialnych. Startować można w następujących konkurencjach: dzieci i młodzież do 12 lat, najlepszy zespół kobiet, spławik z brzegu (drużynowo), spinning z łodzi (indywidualnie). Puchary indywidualne zostaną przyznane za osiągnięcia rybackie m.in.: za największego szczupaka zawodów, za największego okonia zawodów, dla najlepszego zespołu wędkarsko - ekologicznego, za efektywną inwestycję nadjeziorną, za dobrą kuchnię rybacką, za wzorowe utrzymanie linii brzegowej, dla wybranej drużyny Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego, czy za medialne popularyzowanie wędkarstwa na Kaszubach.

Odpust na Kalwarii Wielewskiej
Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia na Kalwarii w Wielu potrwa dwa dni od 24 do 25 sierpnia. Wierni będą uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej w intencji pielgrzymów, parafian i gości oraz dobrodziejów. Uroczysta samu odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę o godzinie 11.

Niedziela

Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn
W niedzielę 25 sierpnia na boisku przy Aqua Centrum w Kościerzynie odbędzie się Turnieju Siatkówki Plażowej Mężczyzn kat. 16 +. Początek zmagań o godzinie 11.00. W zawodach udział mogą brać drużyny dwuosobowe. Zapisy telefoniczne pod nr tel. 603 877 433 do 23 sierpnia - do godz. 12.00 lub w dniu turnieju. Szczegółowe informacje pod nr tel. 603 877 433; 58 580 00 13 lub na: www.kosir.miastokoscierzyna.pl bądź na www.facebook.com/kosirkoscierzyna. Aby wziąć udział w zawodach niezbędne jest posiadanie wypełnionej zgody - osoby niepełnoletnie oraz karty zgłoszenia - osoby pełnoletnie (do pobrania ze strony: http://koscierzyna.gda.pl/portal?id=2367900). Wstęp wolny! Do wygrania atrakcyjne nagrody.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.