15. Batalia Napoleońska w Będominie już w sobotę

środa, 21 sierpnia 2019 r., 09:37
fot. archiwum

Pokazy artylerii, kawalerii, piechoty, cesarza Napoleona Bonaparte oraz rekonstrukcja bitew stoczonych na ziemiach polskich na początku XIX wieku - to wszystko będą mieli okazję zobaczyć ci, którzy w sobotę pojawią się w Będominie podczas dorocznego już widowiska historycznego pod nazwą "Batalia Napoleońska - Dał nam przykład Bonaparte".

W sobotę na terenie Muzeum Hymnu Narodowego odbędzie się piętnasta, jubileuszowa edycja wydarzenia "Bitwa Napoleońska - Dał nam przykład Bonaparte 2019". To wielkie widowisko historyczne przygotowane zostało dla uświetnienia wydarzeń z okresu wojen napoleońskich.

Batalia Napoleońska stanowi doskonałe odwzorowanie wojennych realiów, fragment prawdziwej historii. Pamiętając, że tworzą ją nie tylko wielkie bitwy, ale również obozowa rzeczywistość, potyczki i starcia, patrole i rekonesanse. Obserwatorzy widowiska na czas trwania imprezy staną się świadkami żywej historii.

Program 15. Batalii Napoleońskiej:
godz. 11. - uroczyste otwarcie, odśpiewanie hymnów Polski i Francji, powitanie gości
godz. 11.30 - Prezentacja rodzajów wojsk przed cesarzem Napoleonem I
godz. 12. - Wernisaż wystawy Vive l'Empreur! - grafiki napoleońskie z kolekcji dr A. Nieuważnego
godz. 12.30 - Kuchnia obozowa
godz. 13. - scenka historyczna - namiot Cesarza, pojedynek
godz. 14. - scenka historyczna - porwanie i sąd polowy
godz. 14.30 - Potyczka w parku
godz. 15. - pokaz medycyny obozowej
godz. 16. - Koncert Orkiestra Czasów Zarazy
godz. 16.30 - Wykłady w sali konferencyjnej,
godz. 18. - Inscenizacja bitwy

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.