Pierwszy mecz i zwycięstwo "Gwiazdy" Karsin w rozgrywkach IV ligi

środa, 21 sierpnia 2019 r., 08:32
fot. internet/UG Karsin

W sobotę, 10 sierpnia w Karsinie piłkarze "Gwiazdy" Karsin po wywalczonym wiosną awansie rozegrali swój pierwszy mecz w rozgrywkach pomorskiej IV ligi. Kibice wypełnili trybuny stadionu do ostatniego miejsca.

Warto nadmienić, że w trakcie letniej przerwy na karsińskim stadionie przeprowadzono wiele prac modernizacyjnych, które miały za zadanie przygotowanie obiektu do rozgrywek wyższego szczebla. Cały teren stadionu oraz trybuny zostały ogrodzone. Powiększona została liczba miejsc na trybunie dla kibiców gospodarzy, a dla kibiców drużyn przyjezdnych zamontowano nową, oddzielną trybunę. Zainstalowano system monitoringu wizyjnego oraz nagłośnienie dla konferansjera. Przygotowano również instalację elektryczną do zamontowania lamp oświetleniowych stadionu. Oprawy oświetleniowe zostały już zakupione, a ich montaż odbędzie się w najbliższym czasie. Dzięki temu piłkarze "Gwiazdy" będą mieli możliwość przeprowadzania treningów również po zmierzchu. Koszt modernizacji stadionu szacuje się na kwotę ponad 120 tys. złotych. Modernizacja ta sfinansowana została ze środków samorządu oraz przy dużej pomocy sponsorów.

Przed rozpoczęciem meczu doszło do miłego akcentu. Za wywalczenie historycznego awansu zawodnicy otrzymali specjalne podziękowania i pamiątkowe dyplomy, które wręczali wójt gminy Roman Brunke oraz przedstawiciele władz klubu. Szczególne słowa podziękowania wójt skierował do trenera Andrzeja Borowskiego, który zbudował w Karsinie mocny i zgrany zespół. Nie zabrakło również podziękowań dla sponsorów, pracowników Urzędu Gminy oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do przeprowadzenia modernizacji stadionu.

W meczu inauguracyjnym zawodnicy "Gwiazdy" potwierdzili bardzo dobre przygotowanie do rozgrywek, a całe spotkanie przebiegało pod ich dyktando. Karsińscy piłkarze od początku przejęli inicjatywę na boisku, co zaowocowało szybkim zdobyciem prowadzenia. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0. W całej rundzie jesiennej zawodnicy mają do rozegrania 17 meczów. Z pewnością każdy z nich będzie trudnym wyzwaniem, jednak zawodnicy "Gwiazdy" są dobrze zmotywowani i z pełnym poświęceniem będą walczyli o każdy punkt.

nadesłane/UG Karsin/Łukasz Datta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.