I Juszkowski Festiwal Gier Towarzyskich

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 08:27
fot. internet/UG Kościerzyna

W sobotę, 17 sierpnia w sali wiejskiej w Juszkach spotkali się miłośnicy gier planszowych, zręcznościowych, karcianych i nie tylko. Członkowie stowarzyszenia Wdzydzka Inicjatywa Rozwoju Turystyki (jednocześnie mieszkańcy Juszek) zorganizowali po raz pierwszy Juszkowski Festiwal Gier Towarzyskich.

Ze środków pozyskanych z budżetu gminy Kościerzyna w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych zakupiono sporo gier do użytku wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Część gier udostępnił ze swojego bogatego zbioru Marceli Wysiecki z Juszek.

Organizatorzy przygotowali zróżnicowane gry pod względem trudności i czasu przeznaczonego na rozgrywkę. Dużą popularnością cieszyły się tradycyjne gry, takie jak domino, chińczyk, węże i drabiny, warcaby i bierki. Wśród najmłodszych (ale i trochę starszych) dużo emocji wzbudziła gra zręcznościowa "Łowienie rybek" oraz "Mistakos - walka o stołki". Dużo skupienia, a na koniec sporo hałasu, było podczas usuwania klocków z wieży drewnianej. Na zewnątrz dostępna była gra "Piraci" w wersji XXL (plansza o powierzchni 4m x 3m), gdzie trzeba było m.in. odpowiadać na pytania lub wykonywać zadania. Ponadto toczono rozgrywki w Monopoly, "5 sekund", "Milionerów", "Pełny kurnik" i wiele innych.

Szczególną popularnością cieszyła się gra "Kaszuble", czyli kaszubska wersja Dobble, po którą specjalnie wyprawiono się do Kartuz do stowarzyszenia "Szwajcaria Kaszubska". Podobną co do zasad była też gra "Znajdź różnicę". Zacięta walka trwała też momentami przy stole z piłkarzykami.

Podczas imprezy bawili się mieszkańcy Juszek, Dębrzyna, Wąglikowic i Gostomia, którym serdecznie dziękujemy za przybycie i tak wielki entuzjazm w trakcie rozgrywek. Serdeczne podziękowania dla mieszkańców Juszek za przygotowanie poczęstunku i sprawne uporządkowanie sali po spotkaniu.

tekst:Izolda Wysiecka
info. UG Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.