We Wdzydzach rozbrzmiewał blues

niedziela, 18 sierpnia 2019 r., 00:06
fot. AL

Śląska Grupa Bluesowa, Jan Galach Band i Funk Motor - to gwiazdy tegorocznej edycji Kaszuby Blues Meeting Festival, który w sobotni wieczór odbył się we Wdzydzach. Tym samym z letniej sceny gminy Kościerzyna płynęły bluesowe dźwięki uznanych zespołów, w rytm których bawili się zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Za nami kolejna edycja Kaszuby Blues Meeting Festival. Ci, którzy w sobotni wieczór przybyli do Wdzydz mieli okazję bawić się w rytm bluesowych brzmień takich zespołów, jak: Śląska Grupa Bluesowa, Jan Galach Band i Funk Motor.

Śląska Grupa Bluesowa to elita polskiej sceny bluesowej i rockowej. Zaprezentowali unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół uznawany jest za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa.

Jan Galach Band z kolei jest jedynym zespołem w Polsce grającym na stałe z dwiema perkusjami. Band nie daje się zamknąć w jednym gatunku, to zespół który stał się objawieniem polskiej sceny bluesowej, ale równie umiejętnie manewruje wokół rocka, country, fusion czy folku. JGB gra bluesa na swoich warunkach i w swoim niepowtarzalnym stylu. Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dźwięków i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny.

Funk Motor to dziewięcioosobowy zespół z Gdańska grający na imprezach klasyczny funk legendarnego James'a Browna i utwory w stylu funk-soul z lat 70-tych. Celem zespołu jest uchwycenie żywej energii tego wyjątkowego stylu, by rozruszać publiczność i zachęcić do tańca w rytm utworów takich jak "Papa's Got a Brand New Bag", "I Got You (I Feel Good)", "Get Up (Sex Machine)", "Outta Sight", "I Got the Feeling", "It's a Man's World" i czasami nowoczesne hity z tego nurtu.

AL
info. UG Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.