Rolnicy z gminy Dziemiany dziękują za plony w Piechowicach

czwartek, 15 sierpnia 2019 r., 17:58
fot. AL

Tym razem to Piechowice są gospodarzem gminnego święta plonów. To na tamtejszym boisku rolnicy z gminy Dziemiany spotkali się w czwartkowe popołudnie, by wspólnie dziękować za tegoroczne żniwa. Nie obyło się bez mszy świętej dziękczynnej, dzielenia się chlebem, czy zabawy w rytm tanecznych przebojów.

Wspólne świętowanie zainaugurowała uroczysta msza święta polowa, podczas której rolnicy dziękowali za tegoroczne plony. Po nabożeństwie głos zabrał radny reprezentujący sołectwo Piechowice - gospodarza dożynek gminno-parafialnych.

- 15 sierpnia to święto nie tylko święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ale też święto żołnierzy Wojska Polskiego. To również dzisiaj obchodzimy rocznicę Cudu nad Wisłą, a tu w Piechowicach odbywają się gminno - parafialne dożynki jako wyraz podziękowania rolnikom za ich całoroczną pracę. Kochani rolnicy, w imieniu rady gminy, dziękuję wam za wasz całoroczny trud. Trud, od którego efektu zależą nie tylko od waszej pracowitości, ale też wielu innych czynników - mówił radny Andrzej Hopppe.

- Wasze efekty są owocami, które my spożywamy na co dzień. Dorodny bochen chleba, który znajduje się na tym stole, to efekt pracy rolnika, młynarza i piekarza. W każdym bochnie chleba tkwi ziarno zboża, okruch soli, kropla wody, praca rąk człowieka i wdzięczność Boga. Pamiętając o tym, mamy szacunek do chleba, szacunek i miłość, którą przekazali nam nasi rodzice. Dziś proszę, abyśmy wszyscy tu obecni tę miłość do chleba powszedniego przekazywali swoim następcom - kontynuował.

Tradycyjnie nie zabrakło też dzielenia się chlebem, czego dokonali starostowie dożynek oraz zastępca wójta gminy Dziemiany. Następnie nadszedł czas na zabawę, do której przygrywał zespół. Nie zabrakło również poczęstunku i animacji dla najmłodszych biesiadników.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.