Weekend z piknikiem disco w Strudze, bluesem we Wdzydzach i dożynkami w Piechowicach

środa, 14 sierpnia 2019 r., 13:44

Piknik Disco nad Jeziorem w Strudze z Power Play, Bukiety dla Panny Zelno w Kościerzynie, dożynki gminne w Piechowicach, Sierpniowy Festyn w Liniewie, Kaszuby BLUES Meeting Festival we Wdzydzach, czy VII Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich w Szymbarku - to tylko niektóre kulturalne propozycje na zbliżający się długi weekend w regionie.

Czwartek

Muzyczny długi weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach
Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach zaprasza na długi muzyczny weekend. W weekendowej odsłonie 14,15,16 i 17 sierpnia na scenie zaprezentują się zespół White Room, Banau, Vintage - Akustycznie oraz Wehikuł Czasu. Na wszystkie koncerty wstęp wolny! Start o 21.

Święto Matki Boskiej Zielnej we Wdzydzach
Na uroczystości Święta Matki Boskiej Zielnej zaprasza Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich. W programie: uroczysta msza święta z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - (godz. 8.), kościół ze Swornegaci (nr 14), święcenie bukietów ziół, zbóż, kwiatów i warzyw, widowisko dożynkowe Stoi byliczka na odłogu... -( godz. 12), przy wiatraku z Brus (nr 2), kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, targ plonów z ogrodów, pól i łąk oraz kiermasz wyrobów pszczelarskich oraz produktów kosmetycznych i leczniczych pochodzenia naturalnego.

V Piknik "Disco" nad Jeziorem
W czwartek 15 sierpnia już po raz piąty nad Jeziorem Wielkim w Strudze odbędzie się Piknik Disco nad Jeziorem. W programie: w ystępy, pokazy i wiele innych atrakcji, strzelanie do Kura z Kurkowym Bractwem Strzeleckim w Kościerzynie, animacje dla dzieci, pokazy sportowe i zajęcia taneczne ZUMBA, występ finalistki Kiszewskiego Talent Voice - Patrycji Wierzby, koncert Zespołu Rokocinianki, czy koncert Pretty Band. Na finał koncerty zespołu Cristo Dance i Power Play.

Bukiety dla Panny Zelno
Na kościerskim Rynku odbędzie się kolejna edycja imprezy "Bukiety dla Panny Zelno". W programie występy artystów: Martina Schutza oraz uczestników Warsztatów Teatralno - Muzycznych pod kierunkiem Konrada Mastyło. Podczas imprezy odbędzie się również konkurs na najpiękniejszy bukiet. Przyjmowanie i rejestracja bukietów od godziny 14. do 16. Ogłoszenie i rozdanie nagród o 16.40.

Dożynki Gminno - parafialne w Piechowicach
W czwartek, 15 sierpnia mieszkańcy gminy Dziemiany oraz przybyli goście będą dziękować za tegoroczne plony w czasie uroczystej Mszy Świętej dożynkowej w Piechowicach.

Festyn Sierpniowy w Liniewie
Wójt Gminy Liniewo oraz GOKSiR Liniewo zapraszają na Festyn Sierpniowy. W programie: atrakcje dla najmłodszych, dmuchany plac zabaw, wata, popcorn, stoiska handlowe, pokazy strongman oraz konkursy dla publiczności, czy koncert zespołu Silverton. Na zakończenie zabawa taneczna przy zespołach "Standard" z Głodowa i "Relax" z Kiełpina.

II Letni Koncert w Nowym Barkoczynie
W świąteczny czwartek 15 sierpnia na placu nad Jeziorem Nowy Barkoczyn odbędzie się druga edycja Koncertu Letniego połączona z piknikiem rodzinnym. W programie spektakl dla dzieci, Babskie Granie, a na finał koncert Pawła Krefty z zespołem.

Sobota

Poranki Filmowe w Kościerzynie
Letnie soboty w Ogródku Jordanowskim to tegoroczna propozycja miasta Kościerzyna, Kościerskiego Domu Kultury w Kościerskiego Ośrodka sportu i Rekreacji. Instytucje te zapraszają na poranki filmowe całe rodziny. Podczas trzeciego tegorocznego seansu chętni będą mogli obejrzeć na animowaną komedię przygodową "Riko prawie bocian". To opowieść o wróbelku Riko, który wykluwa się w bocianim gnieździe. Po odlocie przybranej rodziny do Afryki, postanawia ich tam odnaleźć z grupą przyjaciół.

Kaszuby BLUES Meeting Festival
W sobotę, 17 sierpnia przy Centrum Usług Turystycznych odbędzie się Kaszuby BLUES Meeting Festival - wielka gratka dla fanów dobrej muzyki! Na scenie letniej wystąpią Śląska Grupa Bluesowa, Jan Galach Band i Funk Motor. Wstęp wolny.

Niedziela

VII Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich w Szymbarku
Paradny przejazd zabytkowych konnych sikawek strażackich, pokazy gaszenia pożarów z ich udziałem oraz wspólna biesiada - tak zapowiada się VII Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich. Zbiórka na placu przed Strażnicą OSP w Szymbarku.

"Dziej się nam Ballado" w Kościerzynie
Kościerski Dom Kultury zaprasza na koncert "Dziej się nam Ballado" - Piosenki dla wrażliwych serc, który odbędzie się w niedzielę w Starym Browarze Kościerzyna (Sala Bursztynowa) o godzinie 18.30. W programie występ uczestników Letnich Warsztatów Teatralno-Muzycznych pod kierownictwem Konrada Mastyło. Wstęp wolny.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.