Kościerzyna. Oddaj głos i zdecyduj, jakie inwestycje zostaną zrealizowane

środa, 14 sierpnia 2019 r., 09:32
fot. internet/UM Kościerzyna

Do 6 września trwa głosowanie w ramach kościerskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mogą wybierać spośród siedmiu zgłoszonych projektów. Zagłosuj i wskaż, które zadanie powinno być zrealizowano przez kościerski magistrat.

Łącznie dziesięć projektów zgłoszono w ramach kościerskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Siedem projektów przeszło ocenę formalną i to właśnie one poddane zostały pod głosowanie mieszkańców, którzy ostatecznie zdecydują, które zadania będą realizowane przez kościerski samorząd w przyszłym roku.

A są to takie zadania, jak: drugi etap modernizacji skateparku (park przy ul. 8 Marca - 148.000 zł), modernizacja Parku Miejskiego przy ul. 8 Marca w Kościerzynie (ul. 8 Marca - 153.000 zł), przebudowa parkingu przy Szkole Podstawowej nr 6 (parking przy szkole podstawowej nr 6 - 150.000 zł), dalsza modernizacja ul. Dunikowskiego (206.000 zł), wykonanie nawierzchni asfaltowej na ul. Plebanka (150.000 zł), modernizacja ulicy Tuwima na odcinku od skrzyżowanie z ulicą Mickiewicza (początek ul. Tuwima - ul. 200.000 zł), budowa infrastruktury nad jeziorem Gałęźnym (ul. Słoneczna - 200.000 zł).

Kartę do głosowania można złożyć w jednej z poniższych form:

- pisemnej w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Kościerzyna - kartę należy podpisać odręcznie z imienia i nazwiska,

- za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: urzad@koscierzyna.gda.pl - należy przesłać skan odręcznie podpisanej karty,

- poprzez platformę E-Puap na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Miasta Kościerzyna - w tym przypadku nie jest wymagane złożenie odręcznego podpisu.

Na karcie można oddać głos na jeden wybrany projekt. Głos oddany jest nieważny, jeżeli głosujący:
nie jest mieszkańcem Kościerzyny, nie wypełnił wszystkich pól karty do głosowania (oznaczonych gwiazdką*), nie wybrał żadnego projektu lub wybrał większą liczbę projektów niż jeden, złożył lub przesłał więcej niż jedną kartę do głosowania, nie złożył odręcznego podpisu w przypadku kart składanych w formie pisemnej lub pocztą elektroniczną.

Głosowanie trwa do 6 września.

Kartę do głosowania można pobrać tutaj. Pod tym linkiem można uzyskać też więcej informacji odnośnie zasad głosowania.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.