60 dzieci nauczyło się pływać w Strudze

wtorek, 13 sierpnia 2019 r., 09:32
fot. internet/GOKSiT Stara Kiszewa

Zakończyła się tegoroczna bezpłatna nauka pływania nad Jeziorem Wielkim w Strudze. Z zajęć skorzystało 60 dzieci. Czworo w nich zakończyło kurs uzyskaniem karty pływackiej.

Od 1 do 9 sierpnia samorząd gminy Stara Kiszewa we współpracy z Kościerskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym zorganizowały bezpłatną naukę pływania dla dzieci. Zajęcia odbywały się nad Jeziorem Wielkim w Strudze.

- W zajęciach wzięło udział blisko 60 uczniów klas podstawowych ze szkół z terenu gminy Stara Kiszewa. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, a lekcje prowadził instruktor pływania przy pomocy ratownika wodnego. Młodzi uczestnicy byli dowożeni autobusem ze Starej Kiszewy na miejsce zajęć, gdzie zapewniono im również posiłek regeneracyjny - informuje gmina Stara Kiszewa.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, potwierdzający też udział w zajęciach. Dodatkowo czworo uczestników zdało egzamin na kartę pływacką.

oprac. AL
info. UG Stara Kiszewa

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.