Gmina Kościerzyna z dotacją na przebudowę dróg w Małym Klinczu

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 11:32
fot. internet/UW w Gdańsku

W ramach oszczędności przetargowych kolejnych sześć samorządów otrzyma wsparcie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W tym gronie znalazła się też gmina Kościerzyna, która pozyskała ponad 600 tysięcy złotych na przebudowę dróg gminnych w Małym Klinczu.

Dobre wiadomości dotarły do gminy Kościerzyna. Projekt samorządu polegający na przebudowie dróg gminnych - ulic Osiedlowej, Rzemieślniczej i Akacjowej w Małym Klinczu zostanie dofinansowany z budżetu państwa. W ramach oszczędności przetargowych udało się wygospodarować blisko 4,5 mln zł w ramach tegorocznej edycji Funduszu Dróg Samorządowych.

- W ramach powstałych oszczędności po przetargach zawarto sześć nowych umów o łącznej wartości 8.916.151 zł, z czego 4.458.075 zł to dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Realizacja zadań pozwoli zmodernizować ok. 15,17 km dróg lokalnych w województwie pomorskim: dwie drogi gminne o łącznej wartości 2 036 151 zł (dofinansowanie 1 018 075 zł) oraz cztery drogi powiatowe o łącznej wartości 6 880 000 zł (dofinansowanie 3 440 000 zł) - podaje Pomorski Urząd Wojewódzki.

Gmina Kościerzyna pozyskała dotację w wysokości 601.398 zł. Podpisanie umów o dofinansowanie odbyło się we wtorek, 6 sierpnia.

Dodajmy, że do 27 sierpnia trwa nabór wniosków w ramach edycji 2020 Funduszu Dróg Samorządowych. Samorządy mogą pozyskać pieniądze m.in. na budowę, przebudowy, remonty dróg powiatowych oraz gminnych, a także skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, jak również przebudowę dróg wewnętrznych (zaliczanych do odpowiedniej kategorii dróg publicznych)oraz przebudowę lub remont mostów na drogach powiatowych lub gminnych.

Wnioski będą oceniane w kilku kryteriach, m.in.: od stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zapewnienie spójności sieci dróg, poprzez zwiększenie dostępności transportowej jednostek administracji, czy poprawę dostępności terenów inwestycyjnych. Pod uwagę będzie brany również czynnik podnoszenia standardów technicznych dróg powiatowych i gminnych oraz zachowanie jednorodności sieci tych dróg.

W Pomorskiem na inwestycje drogowe przeznaczono blisko 126 mln zł. Na wnioski powiatowe zaplanowano kwotę 44 mln zł, a na gminne - 81,9 mln zł, na zadania wieloletnie (realizowane w latach 2021-2027) - 51,2 mln (17,9 mln zł - wnioski powiatowe i 33,3 mln zł - wnioski gminne).

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.