W powiecie kościerskim jest 39 milionerów

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 09:59
fot. internet/pixabay

W powiecie kościerskim żyje 39 milionerów. Liczba podatników, których dochód wyniósł milion złotych lub więcej, w stosunku do roku poprzedniego zwiększyła się o 11 osób. Co więcej, w minionym roku do kościerskiego urzędu wpłynęło o dwa tysiące więcej rozliczeń niż rok wcześniej.

Do grona kościerskich milionerów dołączyło 11 osób. Są to osoby prowadzące od wielu lat działalność gospodarczą, zatrudniające w 2018 roku ponad 1,6 tys. pracowników.

- Dziesięć osób zajmowało się budownictwem, dziewięć osób handlem, a dwadzieścia osób usługami - podaje Dominika Ramczykowska z Urzędu Skarbowego w Kościerzynie.

- Często te osoby się wychowały tutaj, mieszkają, w związku z czym bardzo dobrze znają i rozumieją rzeczywiste potrzeby naszej "małej ojczyzny" - dodaje pracownica US w Kościerzynie.

W Urzędzie Skarbowym w Kościerzynie pojawiło się o dwa tysiące więcej rozliczeń podatkowych za rok 2018 niż za 2017. Liczba ta przekroczyła trzydzieści trzy tysiące. Zdecydowana większość - 80 proc. podatników, wysłała swoje zeznania drogą elektroniczną. Dużą popularnością cieszy się wprowadzona w lutym usługa "Twój e-PIT".

Osoby rozliczające się w Urzędzie Skarbowym w Kościerzynie najchętniej dzielili się 1 proc. podatkiem dla Organizacji Użytku Publicznego.

- Najczęściej deklarują jego przekazanie organizacjom zajmującym się dziećmi i osobami starszymi, przy czym wielu deklaruje przekazanie 1 proc. podatku organizacjom z naszego powiatu. Liczba zeznań z 1 proc. podatkiem do przekazania na rzecz tego typu organizacji wyniosła 17 744, a kwota do przekazania na ich rzecz to suma 1 060 000 zł, co jest wyrazem szczególnej wrażliwości społecznej oraz empatii darczyńców - dowiadujemy się od Dominiki Ramczykowskiej.

KK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.