Był kompletnie pijany. Kierował peugeotem. Zatrzymał go inny kierowca

piątek, 9 sierpnia 2019 r., 11:15
fot. nadesłane

Dzięki obywatelskiej postawie innego kierowcy, udało się udaremnić dalszą jazdę kompletnie pijanemu kierującemu peugeotem. 53-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W czwartek przed godziną 16. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał telefon od kierowcy przejeżdżającego trasą Stary Bukowiec - Nowa Kiszewa. Poinformował on stróżów prawa, że jadący tą trasa kierujący peugeotem może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

- Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy przebadali alkomatem wskazanego i zatrzymanego przez innego kierowcą mężczyznę. Kierujący peugeotem wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu. 53-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego nie posiadał też uprawnień do kierowania - podaje st. sierż. Mateusz Czucha z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.