Akt notarialny podpisany! W Kościerzynie powstanie baza WOT

czwartek, 8 sierpnia 2019 r., 16:37
fot. nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

W czwartek władze powiatu kościerskiego podpisały akt notarialny na zbycie nieruchomości po dawnym internacie Powiatowego Zespołu Szkół nr 3. Oficjalne przekazanie odbędzie się 30 sierpnia, nieco ponad tydzień wcześniej powiat otrzyma fundusze za sprzedaż majątku. Tym samym powstanie bazy Wojsk Obrony Terytorialnych w Kościerzynie jest już tylko kwestią czasu.

To historyczne wydarzenie w powiecie kościerskim. W Sercu Kaszub powstanie baza Wojsk Obrony Terytorialnych. W czwartek starosta Alicja Żurawska oraz wicestarosta Piotr Laska podpisali z przedstawicielem Rejonowego Zarządu Infrastruktury 2 Gdyni Robertem Woźniakiem akt notarialny na zbycie zbycie nieruchomości po dawnym internacie Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Kościerzynie.

- 30 sierpnia protokołem zdawczo-odbiorczym odbędzie się oficjalne przekazanie nieruchomości, natomiast środki finansowe w kwocie 1.500.000 zł netto (1.800.040 zł brutto) wpłyną 21 sierpnia - podaje starosta Alicja Żurawska.

Przypomnijmy, że w Kościerzynie ma powstać 72. batalion Wojsk Obrony Terytorialnej. Jego utworzenie, jak mówił podczas marcowego spotkania dowódca 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, to perspektywa kilku lat.

- 72. batalion w Kościerzynie jest batalionem, który będzie formowany w ostatniej, trzeciej kolejności. Przy czym należy wziąć pod uwagę uwarunkowania, które towarzyszą formowaniu brygady w naszym województwie. Wojska Obrony Terytorialnej są formacją składającą się całkowicie z ochotników. Tempo naboru do pierwszych dwóch pododdziałów, będzie uzależniało budowanie batalionu w Kościerzynie. Ministerstwo Obrony Narodowej wyraziło zgodę na przejęcie nieruchomości w trwały zarząd. Aktualnie są przygotowywane dokumentu niezbędne do sfinalizowania tego procesu, aby rozpocząć cały proces planistyczny związany z przygotowaniem bazy pod kościerski batalion - mówił w marcu kmdr Tomasz Laskowski, dowódca 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Przejęcie nieruchomości przez ministerstwo ma nie tylko przynieść korzyści finansowe powiatowi z tytułu sprzedaży majątku, ale również wpłynąć na rozwój gospodarczy całego powiatu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.