Od poniedziałku rusza pełen smaku Tydzień Kuchni Kaszubskiej

czwartek, 8 sierpnia 2019 r., 09:07

Miasto Kościerzyna oraz kilkunastu kościerskich restauratorów chcąc jak najszerzej promować region i przybliżać go zarówno turystom, jak i mieszkańcom Kościerzyny wspólnie po raz kolejny organizują akcję pn. "Tydzień Kuchni Kaszubskiej". Chcąc poznać prawdziwe bogactwo smaków kuchni kaszubskiej, warto więc odwiedzić w dniach od 12 do 18 sierpnia biorące udział w akcji kościerskie restauracje.

"Tydzień Kuchni Kaszubskiej" jest idealną okazją, aby podczas wędrówki po miasteczku kaszubskim zasmakować rozmaitych dań kuchni regionalnej, karmiąc zmysły unoszącym się w powietrzu smakowitym zapachem potraw tworzonych według tradycyjnej receptury.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-18 sierpnia.

- Nasz region wyróżnia tradycyjna kuchnia kaszubska, stąd na stałe do kalendarza wydarzeń w okresie, w którym przypada Święto Matki Boskiej Zielnej, po konsultacjach ze środowiskiem kościerskich restauratorów wpisaliśmy "Tydzień Kuchni Kaszubskiej" - podkreśla kościerski magistrat.

W tym roku do poznawania kaszubskich specjałów zaprasza jedenaście kościerskich podmiotów. Z ich listą można zapoznać się tutaj.

Przypomnijmy, że dla uczestników wydarzenia czekają też nagrody.

- Wszyscy, którzy skosztują kaszubskich specjałów oferowanych przez kościerskie restauracje będą mieli okazje wybrać swoją ulubioną potrawę kaszubską i wygrać atrakcyjne nagrody - zaznacza Krzysztof Recław z Urzędu Miasta w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.