Faustyna Kotłowska podwójną Mistrzynią Świata U20

środa, 7 sierpnia 2019 r., 10:20
fot. nadesłane

Dwa złote medale wywalczyła Faustyna Kotłowska na rozgrywanych w dniach od 1 do 4 sierpnia Mistrzostwach Świata Juniorów osób niepełnosprawnych. W szwajcarskim Nottwil zawodniczka Olimpijczyka Skorzewo triumfowała w konkursach rzutu dyskiem i pchnięcia kulą. 

Po niezwykle udanych Europejskich Igrzyskach Młodzieży Niepełnosprawnej, które pod koniec czerwca odbyły się w Finlandii (Faustyna wywalczyła tam trzy złote medale, bijąc przy okazji rekord świata w rzucie oszczepem), tym razem reprezentantka Olimpijczyka zdobyła dwa tytuły mistrzyni globu na Mistrzostwach Świata U20.

W kategorii niepełnosprawności F45-F64 Faustyna Kotłowska triumfowała w konkursie rzutu dyskiem z rezultatem 29.25, natomiast w konkursie pchnięcia kulą zwyciężyła z wynikiem 9 metrów i 14 centymetrów.

Nieco gorzej zaprezentowała się w rzucie oszczepem, który ukończyła na czwartej pozycji. Gdyby udało jej się rzucić oszczep na odległość zbliżoną do jej rekordu życiowego mogłaby liczyć na kolejny medal.

Pchnięcie kulą F45-F64:
1. Faustyna Kotłowska (POL) - 9.14
2. Kornelia Adamczyk (POL) - 7.85
3. Jennifer Guadalupe Villalobos Gomez (MEX) - 7.80

Rzut dyskiem F45-F64:
1. Faustyna Kotłowska (POL) - 29.25
2. Kenya Nayeli Lozano Mendez (MEX) - 27.16
3. Jennifer Guadalupe Villalobos Gomez (MEX) - 22.81

Rzut oszczepem F45-F64
1. Kenya Nayeli Lozano Mendez (MEX) - 33.96
2. Jennifer Guadalupe Villalobos Gomez (MEX) - 31.46
3. Yane van der Merwe (RPA) - 27.92
4. Faustyna Kotłowska (POL) - 24.80

nadesłane/Piotr Łudzik/Olimpijczyk Skorzewo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.