Szymon Kropidłowski ponownie na podium Mistrzostw Świata

wtorek, 6 sierpnia 2019 r., 12:55

Tym razem wicemistrzostwo świata wywalczył 17-letni Szymon Kropidłowski. Po pokonaniu dystansu 50 m bifins w czasie 0:19.57 zdobył srebrny medal i stanął na drugim stopniu podium. Kilka dni wcześniej został mistrzem świata w pływaniu płetwach na dystansie 100 metrów bifins.

Uczniowski Klub Sportowy Manta Kościerzyna ma podwójnego medalistę Mistrzostw Świata. 17-letni Szymon Kropidłowski, bo o nim mowa, zdobył aż dwa krążki dla polskiej reprezentacji na Mistrzostw Świata Juniorów w egipskim Sharm El Sheikh.

Przypomnijmy, że przed tygodniem stanął na najwyższym stopniu podium. Zawodnik UKS Manta Kościerzyna zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Świata na dystansie 100m bifins z czasem 0:42.8,3 ustanawiając jednocześnie Rekord Polski juniorów.

W czwartek sięgnął po kolejny medal, tym razem srebrny.

- Szymon Kropidłowski na dystansie 50 m bifins uzyskał czas 0:19.57 i zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Świata Juniorów. Zawodnik UKS Manta Kościerzyna jest jedynym medalistą polskiej sześcioosobowej reprezentacji. Szczególnie cieszy, że Szymon jest podwójnym medalistą Mistrzostw Świata - podkreśla Beata Zambrzycka z UKS Manta Kościerzyna.