Przystań kajakowa nad jeziorem Wierzysko uroczyście otwarta

poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r., 11:27
fot. nadesłane/Krzysztof Recław/Urząd Miasta w Kościerzynie

Symboliczne przecięcie wstęgi, przedstawienie informacji o inwestycji, a potem spływ kajakowy i wspólne ognisko - tak otwierano przystań kajakową nad jeziorem Wierzysko, która powstała w ramach projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie".

W czwartkowe popołudnie odbyło się uroczyste otwarcie przystani kajakowej nad jeziorem Wierzysko w Kościerzynie. W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele Sejmiku Województwa Pomorskiego, a także kościerscy radni i władze miasta.

Jak na oficjalne otwarcie inwestycji przystało nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi. Następnie wszyscy chętni zasiedli w kajakach i udali się na spływ. Po powrocie czekało na nich ognisko.

Do skorzystania z nowej inwestycji zaprasza kościerski magistrat.

- Właśnie w naszym mieście rozpoczyna się 154 kilometrowy szlak kajakowy rzeki Wierzyca kończący się jej wpływem do Wisły w mieście Gniew. Polecamy to miejsce bo jest wyjątkowe, a jeszcze trwają wakacje i sezon kajakowy w pełni - zachęca kościerski samorząd.

Inwestycja powstała w ramach projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie". Zadanie zostało dofinansowane z funduszy europejskich.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.