Przewrócił się na rowerze - wydmuchał 3 promile alkoholu!

poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r., 09:46

Wizytą w szpitalu i mandatem zakończyła się przejażdżka na rowerze dla mieszkańca powiatu kościerskiego, który wsiadł na jednoślad mimo iż był kompletnie pijany. Z kolei zatrzymany w Dziemianach 37-latek stracił prawo jazdy, bo kierował citroenem mając w wydychanym powietrzu blisko promil alkoholu.

W sobotę późnym wieczorem służby interweniowały na ulicy Klasztornej w Kościerzynie. Przejeżdżający tamtędy około godziny 22.30 rowerzysta przewrócił się. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał około trzech promili alkoholu.

To jednak nie jedyny amator jazdy w stanie nietrzeźwości. W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Dziemian zatrzymali w Dziemianach kierującego citroenem berlingo. 37-latek wydmuchał blisko promil alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

O ile jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, to już kierowanie w takim stanie pojazdami mechanicznymi jest przestępstwem.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.