Baciary na finał Święta Sielawy i Raka we Wdzydzach

niedziela, 4 sierpnia 2019 r., 00:14
fot. AL

Koncert góralskiej grupy Baciary, folkowej kapeli z gminy Damnica oraz występ kabaretu Czesuaf - tak w wielkim skrócie można podsumować tegoroczną edycję Święta Sielawy i Raka Szlachetnego we Wdzydzach. Nie zabrakło więc potężnej dawki śmiechu, czasami aż do łez, jak i wielu tanecznych, muzycznych brzmień. Dopisała też pogoda, jak i frekwencje wśród uczestników wydarzenia.

W sobotnie popołudnie do wspólnej zabawy mieszkańców, jak i turystów zaprosili Urząd Gminy Kościerzyna, Zakład Kultury, Sportu i Turystyki oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz. Imprezę rozpoczął blok konkursów dla dzieci i dorosłych, jak i występy lokalnych zespołów. Nie zabrakło też stoisk edukacyjnych Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, pokazu raków, jak i degustacji dań w roli głównej z głównymi bohaterami imprezy - sielawą i rakiem.

Następnie nadszedł czas na kabaretowo - muzyczny wieczór. Publiczność rośmieszał kabaret Czesuaf, a do tańca i wspólnego śpiewu porwała kapela z gminy Damnica. Imprezę zwieńczyła potężna dawka góralskiej muzyki w wykonaniu podhalańskiej grupy Baciary.

Plac przy Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach w sobotnie popołudnie i wieczór przeżywał oblężenie. Podczas tegorocznej imprezy dopisała zarówno pogoda, jak i wysoka frekwencja wśród publiczności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.