Działania "Bezpieczne Wakacje" już na półmetku

piątek, 2 sierpnia 2019 r., 13:13
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Wakacje na półmetku, a tym samym policjanci podsumowują również półmetek działań w ramach akcji "Bezpieczne wakacje" będącej częścią realizowanego przez polską Policję programu "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

W czasie akcji mundurowi dbali i dbają o bezpieczeństwo wypoczywających w lasach, nad jeziorami i na drogach.

- Kierujący mogą w dalszym ciągu spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach w miejscach wypoczynku. Policjanci zwracają uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących, bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach, przede wszystkim: nadmierną prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych. Nasi policjanci pełnią służby wspólnie ze strażą miejską i gminną, leśną, rybacką oraz WOPR-em - podkreśla st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Policyjna motorówka w dalszym ciągu patroluje rejon jezior wdzydzkich. Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość pływających, ostrzegają o zagrożeniach i dbają o przestrzeganie przepisów poruszania się na wodzie. Duża liczba policjantów na drogach i jeziorach oraz zorganizowane spotkania i festyny profilaktyczne przyczyniły się do zapewnienia bezpieczeństwa na terenie powiatu kościerskiego - podsumowuje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.