W Kościerzynie upamiętniono 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

czwartek, 1 sierpnia 2019 r., 18:34
fot. AL

1 sierpnia punktualnie o godzinie 17. w hołdzie powstańcom, zawyły syreny, a zgromadzeni na Rynku mieszkańcy przystanęli w ciszy. Tym sposobem w Kościerzynie, jak i całej Polsce upamiętniono 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dzięki tutejszym harcerzom i grupie rekonstrukcyjnej lokalna społeczność miała okazję obejrzeć też inscenizację wydarzeń z 1944 roku.

Wzorem lat ubiegłych w Kościerzynie i Łubianie uczczono jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Dzięki kościerskim harcerze oraz grupie rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego ,,Cis" z Męcikału tutejsza społeczność miała okazję obejrzeć inscenizację akcji zbrojnej z 1944 roku - zdobycia posterunku.

W Godzinę W zawyły natomiast syreny, a wszyscy zgromadzeni na kościerskim Rynku, przystanęli w ciszy, oddając tym samym hołd poległym powstańcom.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.