Wielki Klincz. Na parkingu zahaczył o inny pojazd. Był kompletnie pijany

czwartek, 1 sierpnia 2019 r., 10:26

Około 3,5 promila alkoholu wydmuchał 30-letni mężczyzna, który siedząc za kierownicą peugeota zahaczył o inny pojazd. Do zdarzenia doszło w środowy wieczór na parkingu w Wielkim Klinczu.

W środę około godziny 19. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu, które miało miejsce poza droga publiczną.

- Na jednym z parkingów w Wielkim Klinczu kierujący peugeotem 30-letni mieszkaniec Gdańska zahaczył o inny pojazd. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzna wydmuchał około 3,5 promila alkoholu - podaje st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, funkcjonariusze zatrzymali też w środę dwóch nietrzeźwych rowerzystów, którzy zostali ukarani mandatami karnymi.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.