12-latka zaatakowana podczas jazdy na rowerze - trwa poszukiwanie pedofila

środa, 31 lipca 2019 r., 14:54

Trwa poszukiwanie domniemanego pedofila, który w piątkowe popołudnie miał zaatakować 12-letnią dziewczynkę, która przejeżdżała rowerem w sąsiedztwie lasu między Łubianą a Garczynem. Mężczyzna miał przewrócić dziewczynkę, a następnie dotykać jej miejsc intymnych. Na szczęście 12-latce udało się obronić.

Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, do zdarzenia doszło w rejonie masywu leśnego pomiędzy Łubianą a Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Jadącą na rowerze 12-latkę miał zaatakować mężczyzna. Miał wyskoczyć z lasu, popchnąć dziewczynkę, a następnie dotykać jej miejsc intymnych. 12-latka zaczęła się bronić.

Następnego dnia dziewczynka została przesłuchana. Służby wszczęły poszukiwania mężczyzny.

- Mogę potwierdzić, że doszło do takiej sytuacji. W piątkowe popołudnie 12-latka na odcinku leśnym została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę, który popchnął ją i dopuścił się innej czynności seksualnej. Dziewczynce udało się obronić. Mężczyzna uciekł. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy - podaje prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Do sprawy będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.