Weeekend z weteranami szos, festiwalem disco polo, kabaretem Czesuaf i Baciarami, czy strongmanami

środa, 31 lipca 2019 r., 11:09

Karsiński Rajd Weteranów Szos, Dzień Dziemian z festiwalem disco polo, Święto Sielawy i Raka we Wdzydzach z kabaretem Czesuaf i Baciarami, Wielewski turniej Gawędziarzy, Kościerski Stolem w Parach, czy Mistrzostwa Polski w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną - to weekendowe propozycje, na który zapraszają w najbliższy weekend kościerskie instytucje kultury i stowarzyszenia.

Piątek

Przedstawienie "Piraci i Skarb Pustyni" w Lipuszu
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lipuszu zaprasza na sierpniowy cykl spektaklów teatralnych w plenerze, w Arboretum w Nadleśnictwie Lipusz. W piątek, 2 sierpnia przedstawienie teatralne pt. "Piraci i Skarb Pustyni" w wykonaniu teatru Krak Art. Wstęp wolny!

Muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach
Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach zaprasza na kolejny muzyczny weekend. W weekendowej odsłonie 2 i 3 sierpnia na scenie zaprezentuje się zespół oJ Tam oraz Vintage - Akustycznie. Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

Sobota

Sobotnie poranki filmowe w Ogródku Jordanowskim
Letnie soboty w Ogródku Jordanowskim to tegoroczna propozycja miasta Kościerzyna, Kościerskiego Domu Kultury i Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Instytucje te zapraszają na poranki filmowe całe rodziny. Podczas pierwszego sierpniowego seansu chętni będą mogli obejrzeć na animowaną komedię familijną "Misiek w Nowym Jorku". To opowieść o niedźwiedziu polarnym, który wyrusza do Nowego Jorku, by zniechęcić biznesmena do zasiedlania Arktyki.

VIII Karsiński Rajd Weteranów Szos
Już po raz ósmy w Wielu odbędzie się VIII Krasiński Rajd Weteranów Szos. Wśród atrakcji, oprócz ciekawych pojazdów, wiele zabaw dla dzieci i nie tylko. Start imprezy 3 sierpnia o godzinie 11. W programie: losowanie upominków od sponsorów, animacje dla dzieci, karuzele, dmuchane zjeżdżalnie, poczęstunek dla uczestników imprezy, nagrody w poszczególnych kategoriach.

42. Wielewski Turniej Gawędziarzy
W dniach 3 - 4 sierpnia w Domu Kultury w Wielu odbędzie się 42. Wielewski Turniej Gawędziarzy - święto gawędy i mowy ojczystej. Imprezie towarzyszyć będzie jarmark sztuki ludowej, promocja płyty z gawędami Józefa Roszmana oraz koncert zespołu Fucus.

Święto Sielawy i Raka we Wdzydzach
Już w sobotę 3 sierpnia Scena Letnia Gminy Kościerzyna we Wdzydzach tętnić będzie sporą dawką humoru i dobrej zabawy. Wójt Gminy Kościerzyna zaprasza na Święto Sielawy i Raka. Na scenie letniej wystąpi Kabaret Czesuaf, kapela z gminy Damnica oraz zespól Baciary.

Dzień Dziemian
W sobotnią noc w dziemiańskim amfiteatrze będą rozbrzmiewać taneczne przeboje. Wszystko za sprawą Dnia Dziemian, na świętowanie którego w rytmach disco polo zaprasza Ośrodek Kultury w Dziemianach. Na scenie dziemiańskiego amfiteatru wystąpią: Nastja, Stoleo, Lancer oraz Bobi. Festiwal Disco Polo rozpocznie się o godzinie 20. Przed tym jednak przygotowano też inne atrakcje. Festiwal poprzedzą między innymi rozgrywki na wodzie oraz wręczenie Tytułu Osobowości Roku 2018 Gminy Dziemiany.

Jarmark Sztuki Ludowej
Gmina Karsin oraz Dom Kultury w Wielu zaprasza na Jarmark Sztuki Ludowej, który odbędzie się w weekend 3 i 4 sierpnia w Wielu. Na jarmarku zaprezentują się twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy i artyści, aby pokazać swój warsztat pracy, umiejętności i wyroby. Jarmark Sztuki Ludowej będzie towarzyszyć odbywającemu się w tym czasie Wielewskiemu Turniejowi Gawędziarzy. Nabyć regionalne produkty i wyroby rękodzielnicze będzie można na ulicy od Domu Kultury w Wielu do Centrum Informacji Turystycznej.

Niedziela

Mistrzostwa Polski w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną w Dziemianach
W niedzielę, 4 sierpnia w Dziemianach odbędzie się piąta edycja Mistrzostw Polski w Koszeniu Zboża Metodą Tradycyjną. Celem zawodów jest ocalenie liczącej setki lat tradycji koszenia zboża. W trakcie Mistrzostw organizatorzy chcą przywrócić atmosferę zabawy i swoistej rywalizacji pomiędzy kosiarzami, jaka niegdyś towarzyszyła podczas żniw.

Kościerski Stolem w Parach
W niedzielne popołudnie najsilniejsi z najsilniejszych staną w parach w szranki o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna. Zmagania Strongmann Gladiatorów XXI wieku rozpoczną się na kościerskim Rynku o godzinie 15. Do walki o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna przystąpią pary: Sławomir Toczek i Grzegorz Szymański, Marcin Schabowski i Krzysztof Schabowski, Przemysław Brzoza i Marcin Wlizło, Tomasz Lademan i Konrad Karawat. Imprezę poprowadzi Piotr Waltman. Sędziowie J. Dymek i T. Lech.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.