Ergonomiczne stanowisko pracy biurowej - jakie meble biurowe wybrać?

środa, 31 lipca 2019 r., 09:52
fot. nadesłane

Długotrwała praca w pozycji siedzącej może powodować dyskomfort, a nawet prowadzić do rozwoju różnych chorób. Właśnie dlatego stanowisko pracy biurowej powinno być tak zaprojektowane i wyposażone, aby zapewniać pracownikom maksymalną wygodę i bezpieczeństwo. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Stanowisko pracy biurowej to miejsce pracy odbywającej się najczęściej w pozycji siedzącej, z wykorzystaniem odpowiednich środków, na przykład komputera, telefonu, dokumentów niezbędnych w pracy.

Na stanowisko biurowe składają się odpowiednie meble oraz sprzęty, które razem powinny cechować się ergonomią, czyli powinny wspierać wygodą i bezpieczną pracę biurową.

Jak zatem wybrać najlepsze meble biurowe? Odpowiedzi na to pytanie udziela nam blog internetowy Meble Izabela np. w tym wpisie: www.meble-izabela.pl/meble-biurowe-jak-wybrac-najlepsze-biurko-do-biura

Meble na stanowisko pracy biurowej - co wybrać?

Każde stanowisko pracy biurowej powinno być wyposażone w odpowiednie meble biurowe. Co wybrać, aby zapewnić pracownikom maksymalny komfort?

Meble biurowe mogą posiadać różne konstrukcje oraz style, ale w każdym biurze powinno znaleźć się podstawowe wyposażenie tego rodzaju, które umożliwi pracownikowi realizację jego obowiązków.

Podstawowe meble na stanowisku pracy biurowej:

• biurko - stół
• krzesło biurowe
• meble do przechowywania

Czym powinny charakteryzować się te właśnie meble do pracy biurowej? Sprawdź teraz!

Biurko - stół

To podstawowy atrybut pracy biurowej. Jako narzędzie pracy biurko powinno zapewniać pracownikowi dużą przestrzeń do dyspozycji w zależności od charakteru pracy, a także powinno być dopasowane do jego sylwetki.

W sprzedaży możemy znaleźć biurka o różnych wymiarach i kształtach, na przykład prostokątne czy narożne. Mogą one tworzyć pojedyncze stanowiska pracy lub też służyć do przygotowania stanowisk w przestrzeni typu open space.

Dobry stół do pracy biurowej powinien posiadać także regulację wysokości blatu - dzięki temu pracownik może dopasować go do swojej sylwetki dla maksymalnej ergonomii pracy.

Największą popularnością cieszą się biurka - stoły wykończone płytami meblowymi, na przykład melaminowymi. Cechują się atrakcyjnym wyglądem, są wytrzymałe, a także łatwe do utrzymania w czystości.

Krzesło biurowe

Dobre krzesło biurowe powinno być ergonomiczne. Oznacza to, że jego konstrukcja powinna być dopasowana do sylwetki użytkownika.

Cechy ergonomicznych krzeseł biurowych:

wyprofilowane oparcie w części lędźwiowej
odpowiednia głębokość siedziska - może posiadać regulację
podłokietniki z regulacją położenia
płynna regulacja wysokości siedziska
funkcja tilt - umożliwiająca przechył do tyłu
wygodne materiały - tkaniny, siatki

Szeroka gama regulacji w krześle biurowym pozwoli pracownikowi na ustawienie go tak, aby praca była dla niego maksymalnie komfortowa i nie powodowała bólu pleców.

Meble do przechowywania

Każde stanowisko pracy biurowej wyposażane może być też w meble do przechowywania, na przykład mogą być to praktyczne kontenerki na kółkach umieszczane pod biurkiem czy regały i szafy do przechowywania.

Gdzie kupić meble do pracy biurowej?

Dzisiaj sprzedaż mebli do pracy biurowej prowadzi wiele sklepów, w tym także sklepów internetowych, dlatego też zamówienie na nie można złożyć bez potrzeby udawania się do siedziby sprzedającego.

Do sprawdzenia swojej oferty mebli biurowych zaprasza sklep on-line Centrum Krzeseł. Dzięki współpracy z wieloma producentami wysokiej klasy umeblowania prezentuje klientom pełną gamę modeli mebli idealnych do każdego biura.

Sklep internetowy Centrum Krzeseł to nie tylko pełna gama mebli biurowych, ale także ich darmowa wysyłka oraz zwrot, dlatego zakupy można wykonać tutaj bez ryzyka. Zapraszamy!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.