Szymon Kropidłowski z Mistrzostwem Świata i rekordem Polski

środa, 31 lipca 2019 r., 09:49
fot. nadesłane

Złoty medal, tytuł Mistrza Świata i nowy rekord Polski juniorów ma na swoim koncie 17-letni Szymon Kropidłowski po starcie na odbywających się w Egipcie Mistrzostwach Świata w pływaniu płetwach na dystansie 100 metrów bifins. Przed nimi kolejne starty.

Na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata Juniorów stanął we wtorek w egipskim Sharm El Sheikh 17-letni Szymon Kropidłowski z Kościerzyny. Zawodnik UKS Manta Kościerzyna zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Świata na dystansie 100m bifins z czasem 0:42.8,3 ustanawiając jednocześnie Rekord Polski juniorów.

A to nie koniec jego startów na mistrzostwach.

- W środę Szymon startuje na 200 bifins, a w czwartek na 50 bifins i ma szanse na bardzo dobre czasy i medale - zaznacza Beata Zembrzycka z UKS Manta Kościerzyna.

- Szymon Kropidłowski jest obecnie najlepszym polskim zawodnikiem, trzykrotnym Mistrzem Polski.
W czerwcu reprezentował nasz kraj razem ze swoim klubowym kolegą Marcinem Łukowiczem na Mistrzostwach Europy Seniorów gdzie wszedł do finału i zajął 7. miejsce rywalizując z dużo starszymi zawodnikami - kontynuuje.

Jak dodaje, sztafeta 4 x 100 bifins MIX w składzie Balbina Sikora, Marta Humerczyk, Paweł Masalski i Szymon Kropidłowski zakwalifikowała się do finału Mistrzostw Świata, podczas którego nasi młodzi zawodnicy zajęli 7. miejsce.

Reprezentacja Polski wyjechała do Egiptu pod opieką trenerów Włodzimierza Urbanowskiego i Mateusza Szurmieja.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.