Zakup szkolnych podręczników

środa, 31 lipca 2019 r., 08:53

Rodzice uczniów szkół ponadpodstawowych mają często problemy ze skompletowaniem wszystkich potrzebnych podręczników, szczególnie że praktycznie każdego roku zmienia się lista tytułów. Sprawdź więc, które książki kupić, aby zapewnić dziecku wszystkie niezbędne materiały.

1. Aktualne książki humanistyczne

2. Podręczniki zalecane do nauki przedmiotów ścisłych
3. Nauka języków obcych

Dodatkowo wybierając odpowiednią księgarnię internetową nie tylko skorzystasz z przystępnych cen, ale też unikniesz sytuacji, w której mogłyby się pojawić problemy ze sprowadzeniem danego tytułu.

Aktualne książki humanistyczne

Nowy program nauczania opiera się przede wszystkim o znaną starszym uczniom serię "Ponad słowami". Zaktualizowane wydania podręczników to odpowiedni wybór jeżeli chodzi o szkolne podręczniki uczniów. Dzięki wzbogaceniu treści i wprowadzeniu kilku nowych rozwiązań, książki pozwalają lepiej przygotować się do egzaminów maturalnych praktycznie od samego początku nauki. "Poznać przyszłość" to natomiast podręcznik zalecany do nauki historii. Wydawnictwo posiada ofertę zarówno dla zakresu podstawowego jak i rozszerzonego ("Zrozumieć przyszłość"). Dzięki tym podręcznikom dziecko może wykorzystać swój maksymalny potencjał, a jednocześnie lepiej zrozumie najważniejsze wydarzenia z przeszłości. Do nauki wiedzy o społeczeństwie zaleca się korzystanie z podręcznika "W centrum uwagi", który - podobnie jak to ma miejsce w przypadku książek do historii - dostępny jest w dwóch wersjach.

Podręczniki zalecane do nauki przedmiotów ścisłych

Zarówno podczas egzaminów jak i później, gdy młoda osoba zacznie szukać swojej pierwszej pracy, coraz większy wymóg kładzie się na wiedzę z przedmiotów ścisłych. Nic więc dziwnego, że poprawiono podręczniki do matematyki, fizyki oraz biologii. W roku szkolnym 2019/2020 dla zakresu podstawowego oraz rozszerzonego zaleca się nowe książki z popularnej serii "MAteMATyka". Są to najlepsze podręczniki do szkół ponadpodstawowych, szczególnie że zdobyta wiedza jest później weryfikowana licznymi ćwiczeniami. Zrozumienie trudnych zagadnień ułatwią uczniom zróżnicowane przykłady. Podczas zajęć chemii obowiązywać będzie podręcznik "To jest chemia". W księgarni internetowej znajdziesz go w obu wersjach (podstawowej oraz rozszerzonej), w zależności od tego, jaki program nauczania wybierze twoje dziecko. Dla osób, które wśród przedmiotów mają już fizykę przygotowano dwa podręczniki. Pierwszy z nich to "Zrozumieć fizykę", natomiast drugi nosi tytuł "Odkryć fizykę".

Nauka języków obcych

Podobnie jak w przypadku pozostałych przedmiotów, każdy z podręczników do języków obcych na rok szkolny 2019/2020 znajdziesz w ofercie księgarni Empik. Książka "My Perspectives" to tytuł zalecany uczniom szkół ponadpodstawowych. W celu idealnego dopasowania kursu do umiejętności poszczególnych grup uczniów, podręczniki przygotowano w różnych poziomach. Znajdziesz więc podręczniki do angielskiego dla poziomów od A2+ do C1. Każdy z nich został dokładnie przemyślany, aby odpowiadał aktualnym wymogom podstawy programowej i pomógł dziecku rozwijać niezbędne umiejętności. W przypadku języka niemieckiego nauczyciel może zalecić jedną z dwóch serii. Pierwsza z nich nosi tytuł "Welttour Deutsch" i została przygotowana z myślą o uczniach, którzy mają już opanowane podstawy tego języka. Druga seria do nauki niemieckiego to "#trends". Warto po nią sięgnąć wtedy, gdy dziecko dopiero zaczyna przygodę z nauką języka obcego. Podręcznik pełen jest interesujących zagadnień, co wpływa motywująco na korzystających z niego uczniów.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.