Kościerzyna. Oceniono projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego

wtorek, 30 lipca 2019 r., 11:34

Komisja do spraw Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok dokonała oceny zgłoszonych przez mieszkańców wniosków. Pozytywną ocenę przeszło siedem zadań. Trzy zostały odrzucone. Do czwartku, 1 sierpnia można składać odwołanie.

Łącznie dziesięć projektów zgłoszono w ramach kościerskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Siedem projektów przeszło ocenę formalną i zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców, którzy ostatecznie zdecydują, które zadania będą realizowane przez kościerski samorząd w przyszłym roku.

A są to takie zadania, jak: drugi etap modernizacji skateparku (park przy ul. 8 Marca - 148.000 zł), modernizacja Parku Miejskiego przy ul. 8 Marca w Kościerzynie (ul. 8 Marca - 153.000 zł), przebudowa parkingu przy Szkole Podstawowej nr 6 (parking przy szkole podstawowej nr 6 - 150.000 zł), dalsza modernizacja ul. Dunikowskiego (206.000 zł), wykonanie nawierzchni asfaltowej na ul. Plebanka (150.000 zł), modernizacja ulicy Tuwima na odcinku od skrzyżowanie z ulicą Mickiewicza (początek ul. Tuwima - ul. 200.000 zł), budowa infrastruktury nad jeziorem Gałęźnym (ul. Słoneczna - 200.000 zł).

Trzy zgłoszone projekty zostały z kolei zaopiniowane negatywnie. Dwa z nich "Bezpieczna Trójka" )ul. Mestwina II 3 - 160.000 zł) oraz Ogólnodostępny plac zabaw w Kościerzynie (ul. M. Skłodowskiej-Curie 19 przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie - 166.000 zł) zostały odrzucone ne względu na brak ogólnodostępności. Trzeci z odrzuconych projektów "Modernizacja Ogródka Jordanowskiego w Kościerzynie (206.000 zł) zaopiniowane pozytywnie z uwagi na brak możliwości zabudowy na terenie objętym zadaniem i tym samym nie ma możliwości wykonania zadaszenia sceny.

Ze szczegółowym uzasadnieniem odrzucenia wniosków można zapoznać się tutaj.

Do środy, 1 sierpnia można też składać odwołania. Jak podaje Urząd Miasta w Kościerzynie, odwołania można składać w jednej z poniższych form:

- pisemnej w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Kościerzyna - odwołanie należy podpisać odręcznie z imienia i nazwiska,

- za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: urzad@koscierzyna.gda.pl - należy przesłać skan odręcznie podpisanego odwołania,

- poprzez platformę E-Puap na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Miasta Kościerzyna - w tym przypadku nie jest wymagane złożenie odręcznego podpisu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.