Z błogosławieństwem bp Kasyny pątnicy z Kaszub wyruszyli z Kościerzyny na Jasną Górę

wtorek, 30 lipca 2019 r., 09:01
fot. AL

We wtorkowy poranek kilkadziesiąt osób wyruszyło na pielgrzymkowy szlak na Jasną Górę z Kościerzyny. Dla pątników z powiatu kartuskiego jest to już drugi dzień wędrowania, dla lęborskich trzeci. Kaszubskich pielgrzymów pożegnał biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

Ze śpiewem na ustach kilkadziesiąt osób wyruszyło we wtorkowy poranek w trasę na Jasną Górę. Zanim jednak wkroczyli na pątniczy szlak, wzięli udział w mszy świętej, której przewodniczył biskup diecezjalny ks. Ryszard Kasyna.

- Zgromadziliśmy się jak co roku w Kościerzynie w Sanktuarium Królowej Rodzin, by wyruszyć pieszo, co niektórzy myślą, sercem, do tronu Matki Boskiej Jasnogórskiej. Można powiedzieć, że dzisiaj nas nasza Matka wysyła nas w tę drogę pielgrzymią. Ona wie, co to jest pielgrzymka, bo do Świątyni Jerozolimskiej przemierzała drogę swoimi stopami. Najważniejsze jednak w pielgrzymowaniu jest serce (...). Pielgrzym jest człowiekiem w drodze, ale w tej drodze warto przystanąć, by podjąć chwilę refleksji i podjąć działanie miłości, dostrzec cel naszego życia. Wszyscy jesteśmy w drodze, wszyscy jesteśmy pielgrzymami do Domu Ojca - mówił biskup Ryszard Kasyna.

Pielgrzymi mają do pokonania około 500 kilometrów. Do celu, a więc do Czarnej Madonny, mają dotrzeć 13 sierpnia.

Dodajmy, że Pielgrzymka Grupy Kaszubskiej Diecezji Pelplińskiej ruszyła do duchowej stolicy Polski już po raz dwudziesty dziewiąty. Kartuscy pielgrzymi wspólnie z lęborskimi oraz kościerskimi tworzą tzw. grupę kaszubską diecezji pelplińskiej. Jej przewodnikiem jest ks. Łukasz Delewski z parafii św. Wojciecha w Kartuzach. Z diecezji pelplińskiej na pielgrzymkę wyruszyło pięć grup, prócz kaszubskiej, także tczewska, świecka, chojnicka i kociewska.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.