Kościerzyna. Chciał ominąć pieszego, został zaatakowany

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 13:33

Jadąc ulicą Strzelecką chciał ominąć pieszego, który szedł środkiem jezdni. Ten jednak pięścią wybił przednią szybę pojazdu. Gdy 44-latek zatrzymał się i wyszedł z pojazdu, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. 23 i 26-letni mieszkańcy powiatu kościerskiego usłyszeli zarzut pobicia. Grozi im za to do trzech lat pozbawienia wolności.

W piątek około godziny 14. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał informację o pobiciu mieszkańca Gdańska przez dwóch mężczyzn na ulicy Strzeleckiej w Kościerzynie.

- Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce patrol drogówki. Policjanci po przybyciu na miejsce w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili rysopis sprawców, zaczęli ich szukać. W pobliskim lesie funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn odpowiadających rysopisowi i zatrzymali ich. Okazali się nimi 23 i 26-latek, mieszkańcy naszego powiatu. Mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie - informuje st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Ustalono również okoliczności tego zdarzenia.

- Poszkodowany 44-latek z Gdańska, jadąc samochodem ul. Strzelecką, chciał ominąć jednego z mężczyzn, który szedł środkiem ulicy. Ten pięścią wybił przednią szybę pojazdu. 44-latek, gdy wyszedł z samochodu i zwrócił uwagę, został zaatakowany przez 23 i 26-latka, następnie sprawcy uciekli. W sobotę mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia, przyznali się do popełnionego czynu i usłyszeli już zarzut - dodaje st. asp. Piotr Kwidziński.

Za pobicie grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.