Strażacy pospieszyli na ratunek krowie

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 11:10
fot. internet/OSP Wielki Klincz

Do niecodziennej interwencji wezwano kościerskich strażaków w niedzielne popołudnie w Wielkim Podlesiu. Do szamba wpadła tam krowa. Na pomoc zwierzęciu pospieszyli strażacy z OSP Wielki Klincz i JRG Kościerzyna. Dzięki sprawnej interwencji zwierzę udało się uratować.

Zakres strażackich działań poszerza się nieustannie. Gdy trzeba spieszą na ratunek każdej żywej istocie. Ostatnio odnotowali niecodzienną akcję w Wielkim Podlesiu.

Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Klinczu, w niedzielę w godzinach popołudniowych na terenie jednego z gospodarstw do szamba wpadła krowa.

- Strażacy po wypompowaniu zawartości szamba, dokonali pomiarów stężonych wewnątrz gazów. Otwór szamba został powiększony, a po unieruchomieniu i uwiązaniu zwierzę zostało wyciągnięte na zewnątrz. Krowa w dobrym stanie została przekazana właścicielowi - relacjonują strażacy z Wielkiego Klincza.

W akcji wzięli udział strażacy z OSP Wielki Klincz oraz JRG Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.