Premier Mateusz Morawiecki na rodzinnym pikniku w Stężycy

niedziela, 28 lipca 2019 r., 16:24
fot. AL

W niedzielne popołudnie w Nadraduńskim Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym w Stężycy odbył się piknik rodzinny, którego organizatorem była partia Prawo i Sprawiedliwość. W wydarzeniu wziął udział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu Mateusz Morawiecki wziął udział w zorganizowanym przez partię Prawo i Sprawiedliwość pikniku rodzinnym w Stężycy.

- Macie bardzo śliczne tereny przyrodnicze. Coś co wszyscy Polacy powinni zobaczyć. Wyróżnia was też tradycja. Jestem wdzięczny wam za to, że pokazujecie jak piękne są Kaszuby, jak piękna jest Polska. Bardzo wam za to dziękuję. Kaszuby, powiaty kartuski i kościerski, to ziemie przedsiębiorczości, ale też bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym. Bardzo cieszę się, że łączycie przedsiębiorczość z tradycją, kulturą kaszubską, polską, której Kaszuby są nieodłączną częścią. Do niedawna rodzina, dla niektórych polityków, była piątym kołem u wozu. Dla nas rodzina stoi w samym środku, w samym centrum polityki państwa i tak musi pozostać - podkreślał premier Mateusz Morawiecki.

- Chcemy, aby demokracja była czymś pełno wartościowym, aby była tym systemem, poprzez który ludzie wrzucając kartkę do urny wyborcze, będą widzieli, że ma to wpływ na ich los, los państwa. To jest dla nas demokracja, realna demokracja. I wreszcie solidarność. To system, wokół którego wszystkie nasze działania muszą się obracać. To sedno, rdzeń naszej polityki, polityki gospodarczej polityki międzynarodowej, w której pokazujemy, że możni tego świata liczą się z nami coraz bardziej. Widać to na wielu przykładach. Jesteśmy dumnym, ambitnym narodem. Narodem, który wraca na należne miejsce w historii, w Europie, wśród dużych europejskich narodów. Według najnowszych danych OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) Polska jest tym krajem, który w najbliższych latach będzie się najszybciej się rozwijał ze wszystkich 36 krajów OECD. To musi się przekładać na los polskich rodzin - kontynuował.

- Dziękuję za to wspaniałe przywitanie, kaszubskie stroje, taniec. Za to wszystko, co powoduje, że serce człowieka rośnie, że chce się chcieć. Temu chcieć, trzeba też czasami pomóc. I my poprzez naszą politykę państwa polskiego chcemy pomagać polskim przedsiębiorcom, polskim rodzinom, aby chciało się osiągać jak najwięcej. Stać na dużo. I osiągniemy te wyżyny. Jestem o tym przekonany - dodawał prezes Rady Ministrów.

Premier podziękował też strażakom-ochotnikom i członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich za lokalną aktywność.

- Ochotnicze Straże Pożarne są dowodem naszej tradycji, ale też aktywności społecznej. Dziękuję wam za przynależność do tej organizacji, bo to pokazuje, jak jesteśmy zaangażowani w nasze życie. Nasi strażacy robią wspaniałą robotę. Podziękujmy też paniom z kół gospodyń wiejskich - kobietom gospodarnym i wyjątkowym, które łączą tradycję z przyszłością. Są to kobiety, które pokazują nam, jak dbać o wiarę, lokalne tradycje, jak przyciągać ludzi do działań społecznych, które są tak bardzo potrzebne do pielęgnowania naszej polskiej kultury - zaznaczał szef rządu.

- Dziękuję wam wszystkim za to, że łączycie w sobie pragnienie lepszej Polski, coraz silniejszej, bardziej dostatniej z tą piękną polską kulturą i tradycją. To jest właśnie nasz program. Łączenie to co najlepsze z przeszłości z tym do czego dążymy, do Polski dostatniej, gdzie europejskość rozumiemy jako wysokie zarobki. Dla nas europejskość to zasobność polskich portfeli - podsumował premier Mateusz Morawiecki.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.