Sulęczyno. Krzesimir Dębski i MAP na zakończenie 24. edycji Jazzu w Lesie

niedziela, 28 lipca 2019 r., 08:42

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Jazzowy zakończył się koncertem Krzesimira Dębskiego i MAP. Publiczność miała okazję wysłuchać m.in. utworów, które artysta skomponował do filmów i seriali. Muzycy zaprezentowali też część materiałów z płyty "Grooveoberek".

Drugi dzień tegorocznej odsłony sulęczyńskiego Jazzu w Lesie otworzył Wojciech Lichtański z zespołem. Młodemu, utalentowanemu saksofoniście towarzyszyli Mateusz Pałka na fortepianie, Jakub Dworak na kontrabasie i Patryk Dobosz na perkusji. Muzycy wystąpili z programem pt. "Questions", prezentując utwory z płyty pt. "Iga". Wojciech Lichtański podkreślił, że skomponowane przez niego utwory odzwierciedlają pytania, które zadawał sobie podczas ich tworzenia.

Podczas drugiego z trzech zaplanowanych na ten wieczór koncertów, wystąpił Adam Wendt & Friends. Adam Wendt czarował publiczność wspaniałymi dźwiękami saksofonu, a towarzyszyli mu Artur Lesicki na gitarze, Wojciech Niedziela na fortepianie, Zbigniew Wrombel na kontrabasie i Marcin Jahr na perkusji. Artyści zaprosili publiczność w muzyczną podróż do świata akustycznego "rhythm & jazzu".

Na finał 24. edycji festiwalu wystąpił Krzesimir Dębski i MAP, czyli Marcin Wądołowski na gitarze, Piotr Lemańczyk na bassie i Adam Czerwiński na perkusji. Podczas koncertu publiczność wysłuchała utworów autorstwa Dębskiego, które skomponował i do filmów, seriali telewizyjnych i na festiwale, jak również tematów jazzowych skomponowanych dla String Connection oraz utwory z płyty pt. "Grooveoberek". Festiwal tradycyjnie zakończył się jam session.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.