Święto Lipusza na sportowo i muzycznie

niedziela, 28 lipca 2019 r., 00:10
fot. AL

Zawody wędkarskie nad jeziorem Skrzynki Duże, biegi w ramach cyklu Kaszuby Biegają, turniej piłki nożnej i siatkówki plażowej, gry i zabawy dla najmłodszych, program artystyczny, darmowe dmuchańce oraz występy zespołów Dede Negra i Loka - tak w wielkim skrócie można podsumować tegoroczne Święto Lipusza.

Na sportowo, rodzinnie i muzycznie - tak lipuszanie uczcili tegoroczne Święto Lipusza. Obchody rozpoczęły się już o poranku zawodami wędkarskimi nad jeziorem Skrzynki Duże. Popołudniem w zawodach wędkarskich zmierzyli się również najmłodsi.

Po wędkarskich zmaganiach impreza przeniosła się na miejscowy stadion, gdzie znajdował się start i meta biegów w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Na starcie VII Pętli "Tuszkowska Matka" stanęła rekordowa liczba zawodników.

W programie imprezy znalazły się także inne sportowe zmagania, w tym turniej piłki nożnej i siatkówki plażowej. Nie zabrakło też występów artystycznych dzieci, czy darmowych dmuchańców. Wieczorem z kolei na scenie zaprezentowała się Dede Negra i zespół Loka.

Wspólną zabawę zwieńczyła biesiada z Piotrem Szyca z Radia Kaszëbë.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.