Wydano ostrzeżenia przed burzami i ulewami

sobota, 27 lipca 2019 r., 14:49

Weekend w województwie pomorskim upłynie pod znakiem upałów oraz burz. W związku z prognozowanymi wysokimi temperaturami wydano ostrzeżenie II stopnia przed upałami oraz I stopnia przed burzami.

W sobotnie popołudnie na terenie województwa pomorskiego mają wystąpić burze.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwy grad - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W związku z prognozami wydano ostrzeżenie I stopnia.

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - czytamy w treści komunikatu.

Prócz burz, prognozuje się również upały. Temperatura maksymalna w niedzielę będzie wynosić od 29°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C. Ostrzeżenie przed upałami ma obowiązywać od niedzieli w południe do poniedziałku do godz. 20, warto jednak śledzić sytuację pogodową na bieżąco.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.