Światowy folklor na scenach w Kościerzynie i Wdzydzach

piątek, 26 lipca 2019 r., 22:29
fot. AL

Trwa Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata". Aż do niedzieli na kaszubskich scenach pojawiają się grupy z różnych zakątków globu. W piątek we Wdzydzach i Kościerzynie mieszkańcy i turyści mieli okazję podziwiać zespoły z Rosji, Serbii, Słowacji, Norwegii, Meksyku, Chile oraz z kaszubskich Brus.

Festiwal, który cieszy się ogromną popularnością, rozpoczął się w środę w Wielu. Zespoły taneczno-muzyczne z różnych zakątków świata prezentują swoje umiejętności na scenach festiwalowych w Wielu, Kościerzynie, Wdzydzach, Konarzynach, Brusach i Chojnicach aż do niedzieli.

Podczas piątkowej odsłony w Kościerzynie zaprezentowali się: Rosja, Krebane i Serbia, na scenie letniej we Wdzydzach wystąpiły natomiast zespoły ze Słowacji Norwegii, Meksyku i Chile.

W sobotę dla publiczności w Kościerzynie wystąpią: Bławatki, Szwajcaria, Indie, we Wdzydzach: Warszawianka, Rosja, Szwajcaria, natomiast we Wielu: Dworek Polski, Kaszuby z Chojnic, Słowacja, Chile.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.