Nadmierna prędkość i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych najczęstszymi zagrożeniami w Kościerskiem

piątek, 26 lipca 2019 r., 12:09
fot. internet

Przekraczanie dozwolonej prędkości i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - to główne zagrożenia w powiecie kościerskim w minionym półroczu. Jak wynika z Krajowej Mapy Zagrożeń, najczęściej kierowcy jeżdżą za szybko w Nowej Karczmie i Starej Kiszewie.

Krajowa Mapa Zagrożeń jest narzędziem, które ma służyć rzetelnemu, czytelnemu zidentyfikowaniu oraz przedstawieniu skali i rodzaju zagrożeń społecznościom lokalnym oraz instytucjom współodpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Policjantom pomaga w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zagrożeniach w ich okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to prosta w użyciu aplikacja internetowa, ułatwiająca kontakt z Policją. Za pomocą tego narzędzia każdy może w szybki sposób powiadomić o niepożądanym zachowaniu w swoim miejscu zamieszkania i zaznaczyć zgłoszenie do sprawdzenia przez policjantów. Dzięki temu, codziennie każdy mieszkaniec może wskazać miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa, a tym samym mieć wpływ na własne bezpieczeństwo.

Jak wskazują dane, najczęściej kościerscy mundurowi otrzymują sygnały o przekraczaniu prędkości, nieprawidłowym parkowaniu, spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym, czy nieprawidłowej infrastrukturze. Policjanci na terenie całego powiatu sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów.

- Weryfikacją tych zgłoszeń zajmują się funkcjonariusze ruchu drogowego, ogniw patrolowo-interwencyjnych czy dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia wskazane na mapie miejsce zostaje objęte nadzorem. Jak pokazują liczby, policjanci przez pierwsze półrocze br. otrzymali 385 zgłoszeń do sprawdzenia, z czego potwierdzonych zostało 243 - informuje st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Co ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców, funkcjonariusze potwierdzili na drogach 88 przypadków zgłoszeń przekraczania prędkości, spożywanie alkoholu - 114. Potwierdzone przykłady zaznaczeń na terenie naszego powiatu to w ostatnim czasie: przekraczania prędkości w miejscowościach Stara Kiszewa i Nowa Karczma, niedozwolone spożywanie alkoholu na osiedlu przy ul. Jesionowej i 8 Marca w Kościerzynie - kontynuuje.

Jak dodaje, dzięki tym informacjom, kościerscy mundurowi mogą podjąć dalsze kroki, by rozwiązać w sposób bezpośredni dane zagrożenie i poprawić bezpieczeństwo.

Przypominamy, aplikacja nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W przypadkach, w których mieszkańcy chcą, aby policja interweniowała od razu, należy je zgłaszać pod numerem 997 lub 112. Dodatkowo, ważne jest odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Jak skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa? Wystarczy, że wejdziesz w ten link. Wybierz interesujący Cię region, a potem oznaczysz jakie zagrożenia występują w Twojej okolicy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.