Weekend ze Świętem Lipusza, folklorem świata i biegami

czwartek, 25 lipca 2019 r., 13:40

Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata", Jazz w Lesie, Święto Lipusza, VII Pętla Tuszkowska Matka, VII Bieg Gryfa Kaszubskiego w Juszkach, Turniej Siatkówki Plażowej w Będominie, Festyn Rodzinny w Trzebuniu, czy Turniej Piłki Nożnej w Dziemianach - to propozycje na ostatni lipcowy weekend w regionie.

Piątek

Muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach
Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach zaprasza na kolejny muzyczny weekend. W weekendowej odsłonie 26 i 27 lipca na scenie zaprezentuje się zespół Vintage - Akustycznie oraz oJ Tam. Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata"
Trwa VII Międzynarodowy Festiwal Folkloru, a więc jedna z największych imprez regionalnych na Kaszubach. Jej celem jest rozpowszechnianie kaszubskiej kultury ludowej wśród turystów oraz miejscowej ludności. Przybliża również piękno i różnorodność kultury ludowej innych narodów świata. W tym roku mieszkańcy powiatu kościerskiego będą mogli podziwiać zespoły z Chile, Meksyku, Indii, Cypru, Norwegii, Rosji, Słowacji, czy Szwajcarii. Podczas piątkowej odsłony w Kościerzynie zaprezentują: Rosja, Krebane i Cypr, na scenie letniej we Wdzydzach - Słowacja, Norwegia, Meksyk i Chile, natomiast we Wielu - Czechy, Szwajcaria, Bławatki, Kaszuby z Wiela i Karsina, Indie, Rosja.

Jazz w Lesie w Sulęczynie
W ostatni weekend lipca w Sulęczynie tradycyjnie będzie rozbrzmiewać Jazz w Lesie. W piątek koncertować będzie m.in. Cezary Paciorek oraz Piotr Wojtasik Quintet, W sobotę z kolei Wojciech Lichtański, Adam Wendt & Friends oraz Krzesimir Dębski i MAP - Grooveoberek.

Sobota

Święto Lipusza
Na sportowo, rodzinnie i muzycznie - tak lipuszanie będą świętować tegoroczne Święto Lipusza, które odbędzie się w sobotę 27 lipca. Obchody rozpoczną się już o godzinie 8. zawodami wędkarskimi nad jeziorem Skrzynki Duże. O godzinie 13. przewidziano również zawody wędkarskie dla najmłodszych. Po południe impreza przeniesienie się na miejscowy stadion, gdzie będzie znajdował się start i meta biegów w ramach cyklu Kaszuby Biegają. W programie również turniej piłki nożnej i siatkówki plażowej, występy artystyczne dzieci, darmowe dmuchańce oraz koncerty zespołów Dede Negra i Loka. Wspólną zabawę zwieńczy biesiada z Piotrem Szyca z Radia Kaszëbë.

Kaszuby Biegają - VII Pętla Tuszkowska Matka
Tym razem to gmina Lipusz będzie gospodarzem kolejnego biegu w ramach cyklu Kaszuby Biegają. W sobotnie popołudnie miłośnicy biegu zmierzą się z 10 km dystansem po urokliwych zakątkach gminy Lipusz. Lipuski bieg - Pętla Tuszkowska Matka w tym roku odbędzie się już po raz siódmy. Biegom tradycyjnie towarzyszyć będą też starty dla dzieci. VII Pętla Tuszkowska Matka zainauguruje Święto Lipusza.

VII Bieg Gryfa Kaszubskiego w Juszkach
Już po raz siódmy w Juszkach odbędzie się VII Bieg Gryfa Kaszubskiego. Amatorzy biegania w pięknych okolicznościach przyrody do wyboru będą mieli trzy trasy. Bieg skrzatów (dzieci do 6 lat) wystartuje o godzinie 15.00. Start wspólny biegów na 1800 m i 7 km o godz. 15:30. Zapisy w dniu zawodów koło kiosku w godz. 12:30-14:30. Udział w biegach biorą tylko zapisane osoby! Udział jest bezpłatny! Uczestników wszystkich biegów (a w przypadku Biegu Skrzatów - opiekunów dzieci) proszeni są o zapoznanie się z Regulaminem Biegu, który będzie dostępny w dniu zawodów podczas zapisów. Tradycyjnie będzie czynny sklepik, z którego dochód przeznaczany jest na finansowanie m.in. medali dla uczestników oraz zabezpieczenia medycznego.

Turniej Siatkówki Plażowej w Będominie
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karmie wraz z Radą Sołecką w Będominie zapraszają na Turniej Siatkówki Plażowej. Rozgrywki prowadzone z udziałem drużyn amatorskich odbędą się w sobotę o godzinie 16. W turnieju biorą udział 4 - osobowe drużyny ( max. 6 zawodników w drużynie), zgłoszenia w biurze GOKSiR lub dniu w turnieju. Regulamin turnieju dostępny na stronie www.nowakarczma.pl

Festyn Rodzinny w Trzebuniu
Sołtys Sołectwa Trzebuń oraz Ośrodek Kultury w Dziemianach zapraszają na Festyn Rodzinny w Trzebuniu. W programie m.in. gry i zabawy dla dzieci, niespodzianki dla aktywnych, dmuchańce, grochówka strażacka oraz zabawa taneczna pod chmurką, którą poprowadzi zespół "Takt".

Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata"
Podczas sobotniego dnia festiwalu dla publiczności w Kościerzynie wystąpią: Bławatki, Szwajcaria, Indie, we Wdzydzach: Warszawianka, Rosja, Szwajcaria, natomiast we Wielu: Dworek Polski, Kaszuby z Chojnic, Słowacja, Chile.

Niedziela

Turniej Piłki Nożnej w Dziemianach
Ośrodek Kultury w Dziemianach zaprasza w niedzielę 28 lipca, na Turniej Piłki Nożnej. Rozgrywki seniorów w kategorii wiekowej 16+, rozpoczną się o godzinie 15. na boisku Orlik w Dziemianach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.