Dlaczego warto inwestować w oprawki okularowe?

czwartek, 25 lipca 2019 r., 10:54
fot. nadesłane

Oprawki okularowe często kojarzone są przede wszystkim z przymusem związanym z wadą wzroku. Wprawdzie rzeczywiście większość osób decyduje się na okulary właśnie z powodów korekcyjnych, jednak nie można zapominać o tym, że to akcesorium może być także niezwykłym dodatkiem skutecznie dopełniającym codzienną stylizację.

Oprawki okularowe - dlaczego warto zainwestować chociaż w jeden model?

Oprawki okularowe, których bogaty wybór znaleźć można w salonie optycznym Optique Exclusive, z roku na rok przestają być wyłącznie obowiązkowym dodatkiem dedykowanym osobom borykających się z wadami wzroku. Każdego roku najpopularniejsze firmy wydają nowe kolekcje modeli kierowanych do wszystkich klientów. Z powodzeniem swój model mogą więc znaleźć również ci, którzy mogą poszczycić się doskonałym wzrokiem. Wystarczy tylko dobrać do wybranego modelu szkła "zerówki", żeby czuć się modnie, stylowo i z charakterem.

Warto zauważyć, że dobrze dobrane okulary mogą być jednym z najważniejszych akcesoriów codziennych stylizacji. Skutecznie podkreślają osobowość właściciela oraz korzystnie wpływają na kształt twarzy. Osoby mające mocno zarysowane kwadratowe rysy powinny więc sięgać głównie po owalne modele, unikając bardziej kanciastych rozwiązań. W przypadku twarzy okrągłej lub owalnej doskonałym pomysłem jest wybór okularów typu "oversize" lub "kocie oko", które skutecznie odwrócą uwagę od zaokrąglonych rysów. Z kolei ci, których charakteryzuje twarz w kształcie trójkąta, najkorzystniej będą wyglądać w modelach przypominających geometryczne romby lub prostokąty.

Modele przeciwsłoneczne najskuteczniejszą bronią w walce z promieniowaniem UV

Oczywiście mówiąc o "zerówkach", nie można zapominać o uniwersalnych okularach przeciwsłonecznych. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ich modeli, można więc wybierać zarówno spośród klasycznych ciemnych oprawek, jak i bardzo kolorowych, z różnymi wzorami i wielobarwnymi szkłami. Bez względu na wiek, upodobania i styl, w tej kategorii akcesoriów każdy z powodzeniem znajdzie coś dla siebie. Tak jak w przypadku okularów do codziennego noszenia, tak też i tuta, można odpowiednio dopasować zarówno oprawki uniwersalne, stanowiące wyłącznie stylowy dodatek, jak i korekcyjne, które poza ochroną przed promieniowaniem UV będą również korygowały wadę wzroku.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.