Roztańczony i barwny korowód zespołów z całego świata przeszedł ulicami Wiela

środa, 24 lipca 2019 r., 21:53
fot. AL

Roztańczony i rozśpiewany korowód przeszedł w środę ulicami Wiela. Tym samym zainaugurowano tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Folkloru. Na ulicach miejscowości, jak i na scenie nad Jeziorem Wielewskim swoją kulturę zaprezentowały między innymi zespoły z Chile, Meksyku, Indii, Cypru, Norwegii, Rosji, Słowacji, czy Szwajcarii.

Najpierw był uroczysty przemarsz ulicami wsi, a potem koncert inauguracyjny w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata". Jednym słowem od środy do niedzieli mieszkańcy Kaszub, jak i turyści będą mieli okazję poznać kulturę mieszkańców różnych zakątków naszego globu.

W tym roku gościmy zespoły z Chile, Meksyku, Indii, Cypru, Norwegii, Rosji, Słowacji i Szwajcarii. Nie braknie też rodzimych akcentów w wykonaniu zespołów: Warszawianka i Grajewianie oraz kaszubskich grup z Wiela i Karsina, Brus, Nowego Klincza, czy Chojnic.

Impreza jednocześnie odbywać będzie się w kilku miejscowościach: Kościerzynie, Konarzynach, Wdzydzach, Wielu, Chojnicach i Brusach, gdzie też będzie miał miejsce koncert finałowy.

Mieszkańcy Wiela poza środą podziwiać zespoły będą mogli także przez kolejne trzy dni. W czwartek na scenie zaprezentują się: Cypr, Warszawianka, Grajewianie, Norwegia, Meksyk, w piątek: Czechy, Szwajcaria, Bławatki, Kaszuby z Wiela i Karsina, Indie, Rosja, natomiast w sobotę: Dworek Polski, Kaszuby z Chojnic, Słowacja i Chile.

Koncerty na kościerskim Rynku zaplanowano z kolei od czwartku do soboty. Pierwszego dnia wystąpią: Meksyk, Czechy, Słowacja, Chile, w piątek: Rosja, Krebane, Cypr, natomiast w sobotę: Bławatki, Szwajcaria i Indie.

Od czwartku do soboty folklor zawita też na letnią scenę we Wdzydzach. W czwartek wystąpią: Cypr i Czechy, w piątek: Słowacja, Norwegia, Meksyk, Chile, zaś sobotniego wieczoru: Warszawianka, Rosja i Szwajcaria.

Ze szczegółowym programem tegorocznego festiwalu można zapoznać tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.