Trzech kierujących straciło prawo jazdy - dwóch za alkohol, trzeci za prędkość

środa, 24 lipca 2019 r., 09:29
fot. archiwum

Od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu kościerskiego przeprowadzono akcję ukierunkowaną na kontrolę stanu trzeźwości kierujących. Podczas działań zatrzymano jeden nietrzeźwego kierującego i jednego po użyciu alkoholu. Do grona kierowców, którzy utracili prawo jazdy, dołączył też trzeci, który z kolei znacząco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

W środę od wczesnych godzin porannych na drogach całego powiatu kościerskiego można było zauważyć wzmożone kontrole, które przeprowadzili funkcjonariusze Policji. Zwiększona liczba patroli miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkohol.

Jak informuje st. asp. Piotr Kwidziński, podczas działań dwóm kierowcom zatrzymano prawo jazdy za alkohol. Pierwszy z kierujących wpadł o godziny 5. w Kościerzynie na ulicy Gdańskiej. Kierujący VW Golfem 33-latek wydmuchał 0,8 promila alkoholu. Godzinę później w Nowej Karczmie funkcjonariusze zatrzymali kierującego VW LT35 38-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, wydmuchał 0,3 promila alkoholu.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

Do grona kierujących, którzy utracili prawo jazdy, dołączył także trzeci kierowca. Ten z kolei w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50km/h.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i to tych najtragiczniejszych w skutkach. Policjanci apelują do kierowców o bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym stwarza zagrożenie bezpieczeństwa, szczególnie dla pieszych poruszających się po tym terenie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.